Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kinai sukūrė pirmą pasaulyje vandeniliu varomą tramvajų

Didžiausia pasaulio teršėja Kinija, kuri tokią reputaciją užsidirbo išmesdama didelį kiekį šiltnamio efektą sukeliančių dujų, neseniai daugelį nustebino atvirai pripažindama neigiamą anglies dioksido poveikį aplinkai. Nors Kinija nesutinka užsibrėžti tikslo sumažinti anglies dioksido emisiją, ji stebėtinai dideles sumas investuoja į žaliąsias technologijas.
Vandeniniu varomas tramvajus
Vandeniniu varomas tramvajus / Youtube stopkadras

2013 m. šalis buvo pasaulio lyderė pagal žaliosios energijos gamybą. Ji sugeba generuoti daugiau vėjo pagamintos elektros energijos nei bet kuri kita šalis. Visai neseniai kinai pranešė apie pirmą vandeniliu varomą tramvajų, rašo iflscience.com.

Nors vandeninio kuro elementais varomos transporto priemonės prieinamos jau kuris laikas, įskaitant ir autobusus, niekam iki šiol nepavyko įdiegti technologijos tramvajuose.

Transporto priemonė buvo sukurta „Sifang“, o į Šandongo provincijoje įsikūrusi surinkimo linija atidaryta praėjusią savaitę.

Nors vandeninio kuro elementais varomos transporto priemonės prieinamos jau kuris laikas, įskaitant ir autobusus, niekam iki šiol nepavyko įdiegti technologijos tramvajuose.

Vandenilio panaudojimas tramvajuose yra patrauklus dėl keleto priežasčių. Pirma, vandenilio yra apstu ir jis gali būti išgautas tiek iš atsinaujinančių, tiek neatsinaujinančių šaltinių. Be to, vandeninio panaudojimo metu gaminamas tik vanduo, taigi aplinka visiškai neteršiama.

Naujoji Kinijoje sukurta transporto priemonė sumažintų energijos panaudojimo sąnaudas, kadangi vieno bako užteks maždaug 100 km, o jį perpildyti reikės tik trijų minučių.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos