„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija į savo kosminę stotį „Tiangong“ išsiųs tris astronautus

Kinijos kosmoso agentūra, vykdydama ambicingą kosmoso programą, kuria siekiama iki 2030 metų surengti pilotuojamą misiją į Mėnulį, ruošiasi ketvirtadienį į žemąją Žemės orbitą išsiųsti erdvėlaivio „Shenzhou-18“ įgulą.
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA
CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA
Temos: 2 Kinija Kosmosas

Kinijos pilotuojamų skrydžių į kosmosą agentūros (CMSA) atstovai trečiadienį spaudos konferencijoje pristatė tris astronautus: 43-ejų vadą Ye Guangfu (Jė Guangfu), kuris 2021 metais dalyvavo „Shenzhou-13“ misijoje, bei 34-erių Li Congą (Li Congą) ir 36-erių Li Guangsu, kurie į kosmosą skris pirmą kartą.

Trijų narių įgulos erdvėlaivis turėtų pakilti 20 val. 59 min. vietos (15 val. 59 min. Lietuvos) laiku iš Dziučiuano palydovų paleidimo centro Gobio dykumos pakraštyje šalies šiaurės vakaruose. Jie pakeis „Shenzhou-17“ komandą, kuri nuo praėjusių metų spalio dirbo Kinijos kosminėje stotyje „Tiangong“.

Įgula kosminėje stotyje praleis apie pusmetį. Pasak CMSA direktoriaus pavaduotojo Lin Xiqiango (Lin Sičiango), jie atliks mokslinius eksperimentus, kosminėje stotyje įdiegs apsaugos nuo kosminių šiukšlių įrangą, atliks naudingosios apkrovos bandymus ir sieks populiarinti mokslą.

Lin Xiqiangas taip pat sakė, kad Kinija siekia galiausiai suteikti galimybę į savo kosminę stotį patekti užsienio astronautams ir kosmoso turistams.

„Spartinsime tyrimus ir skatinsime užsienio astronautų ir kosmoso turistų dalyvavimą skrydžiuose su Kinijos kosmine stotimi, – sakė jis. – Mes tikrai tikimės, kad Kinijos kosminėje stotyje išvysime įvairių tapatybių astronautų.“

Kinija pastatė savo kosminę stotį po to, kai buvo pašalinta iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) daugiausia dėl Jungtinių Valstijų susirūpinimo Kinijos kosmoso programų glaudžiais ryšiais su kariuomene.

Šiais metais „Tiangong“ kosminėje stotyje planuojamos dvi krovininių erdvėlaivių misijos ir dvi pilotuojamos kosminės kelionės.

2003 metais Kinija surengė pirmąją pilotuojamą kosminę misiją ir tapo trečiąja šalimi – po buvusios Sovietų Sąjungos ir JAV – savarankiškai į kosmosą iškėlusia žmogų.

Manoma, kad amerikiečių išlaidos, tiekimo grandinės ir pajėgumai, kaip tikima, bent jau kol kas suteikia JAV didelį pranašumą prieš Kiniją. Tačiau Kinija kai kuriose srityse išsiveržė į priekį: pirmą kartą per kelis dešimtmečius nuo Mėnulio paviršiaus parsigabeno mėginių ir nusileido mėnuleigį mažiau ištyrinėtoje Mėnulio pusėje.

JAV, kuri kol kas yra vienintelė pasaulio šalis, nugabenusi į Mėnulį astronautus, siekia iki 2025-ųjų pabaigos vėl nuskraidinti amerikiečių į Mėnulį. Tai yra dalis atnaujinto įsipareigojimo vykdyti pilotuojamas misijas, prie kurių prisideda privačiojo sektoriaus atstovai, tokie kaip bendrovės „SpaceX“ ir „Blue Origin“.

JAV, Rusija, Kinija ir Indija yra vienintelės šalys, sėkmingai nutupdžiusios aparatų Mėnulyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“