„Beidou“ sistema, dar žinoma kaip „Compass“, civiliniam naudojimui tame regione buvo įjungta ketvirtadienį, o visą pasaulį ji turėtų aprėpti iki 2020 metų, nurodė valstybinė žiniasklaida.
Kinijos palydovinės navigacijos biuro atstovas Ran Chengqi sakė, kad šios sistemos charakteristikos yra „palyginamos“ su Visuotinės padėties nustatymo sistemos (GPS), rašo dienraštis „China Daily“.
„Beidou“ signalai gali būti priimami kitose šalyse, tokiose kaip Australija“, – nurodė jis.
Šis žingsnis tapo naujausiu pasiekimu Kinijos kosmoso programoje, kurios vienas iš tikslų – iki šio dešimtmečio pabaigos pastatyti orbitinę stotį ir galiausiai pasiųsti žmonių įgulą į Mėnulį.
Šis žingsnis tapo naujausiu pasiekimu Kinijos kosmoso programoje, kurios vienas iš tikslų – iki šio dešimtmečio pabaigos pastatyti orbitinę stotį ir galiausiai pasiųsti žmonių įgulą į Mėnulį.
Savo kosminę programą, kuriai Pekinas skiria milijardus dolerių, Kinija laiko neatsiejama nuo stiprėjančio šalies statuso tarptautinėje arenoje, taip pat didėjančių techninių pajėgumų, atspindinčių Komunistų partijos sėkmę pertvarkant valstybę, kuri anksčiau gyveno skurde.
„Beidou“ sistemą šiuo metu sudaro 16 navigacijos palydovų ir keturi eksperimentiniai palydovai, nurodė „China Daily“. Ran Chengqi taip pat sakė, kad ši sistema ilgainiui galės būti naudojama visame pasaulyje – navigacijai, geografinės padėties ir tikslaus laiko nustatymui.
Komercinės paslaugos pradedamos teikti praėjus metams po to, kai „Beidou“, kurio pavadinimas kinų kalba reiškia „Didieji Grįžulo Ratai“ pradėjo teikti ribotas geografinės padėties nustatymo paslaugas Kinijoje ir kaimyninėse teritorijose.
Kinija šią sistemą pradėjo kurti 2000 metais, kad nebebūtų priklausoma nuo GPS.
„Turėti palydovinės navigacijos sistemą strategiškai labai svarbu, – rašoma su Kinijos komunistų partija glaudžiai susijusio „Global Times“ redakcinėje skiltyje. – Kinija turi didelę rinką, o “Beidou„ sistema gali būti naudinga tiek kariškiams, tiek civiliams.“
Šios sistemos vyriausiasis inžinierius Sun Jiadongas sakė laikraščiui „21st century Business Herald“, kad „Beidou“ sumažins priklausomybę nuo GPS, kuri šiuo metu užima 95 proc. palydovinės navigacijos paslaugų rinkos Kinijoje.