Valdančioji Komunistų partija turi milžinišką aparatą, užtikrinantį, kad politiškai jautri informacija nepatektų į internetą. Taip pat blokuojami kai kurie Vakarų tinklalapiai bei interneto milžinų, kaip „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ paslaugos.
Lapkritį Kinijoje buvo priimtas prieštaringai vertinamas įstatymas, griežtinantis internetinės žodžio laisvės apribojimus bei nustatantis naujas taisykles interneto paslaugų teikėjams. Tačiau kompanijos ir gyventojai dažnai naudojasi virtualiais privačiais tinklais (VPN), kad galėtų naudotis neribotu internetu apeinant Kinijos „didžiąją ugniasienę“.
Tačiau sekmadienį Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija paskelbė, kad ryšių ir interneto paslaugų teikėja nebegalės įrengti ar nuomoti specialių linijų, kaip VPN, be oficialaus leidimo.
Tokia „valymo“ kampanija bus vykdoma iki 2018 metų kovo.
Kaip skelbiama ministerijos pranešime, Kinijos interneto paslaugų rinka sparčiai auga, ir „atsiranda nežabotos plėtros ženklų, dėl ko reikalingas skubus reguliavimas“. O naujosios taisyklės esą reikalingos „stiprinti interneto informacijos saugumo valdymą“.