„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinijos programišiai pavogė JAV kariuomenės „Jūrų drakono“ projekto duomenis

Dar vienas kibernetinio saugumo pažeidimas turbūt mažai ką sudomintų jei ne keletas esminių detalių: šimtai gigabaitų jautrių, tačiau neįslaptintų duomenų pavogta iš JAV karinio jūrų laivyno ir tai padarė Kinijos vyriausybės programišiai.
Programišius
Programišius / 123rf.com nuotr.

Kaip praneša „Washington Post“, Kinijos vyriausybės programišiai sėkmingai užgrobė daugiau kaip 614 gigabaitų labai jautrių duomenų, įskaitant konkrečią informaciją apie viršgarsinę priešlėktuvinę raketų sistemą.

Amerikos oficialūs pareigūnai anonimiškai „Washington Post“ žurnalistams sakė, kad šie pažeidimai įvyko sausio ir vasario mėnesiais ir programišiams į sistemą pavyko patekti per „Naval Undersea Warfare“ centrą, kurie atlieka povandeninių laivų ir povandeninių ginklų tyrimus ir plėtrą.

Kaip pranešė „New York Times“, visa informacija kurią sugebėjo pavogti įsilaužėliai, nebuvo įslaptinta, tačiau pareigūnai oficialiai nepraneša per kuriuos konkrečiai su kariniu jūrų laivynu dirbančius rangovus informacija buvo pavogta.

„Washington Post“ paprašytas pakomentuoti situaciją, karinio jūrų laivyno atstovas spaudai Billas Speaksas teigė, kad „yra priemonių, kurios reikalauja, kad įmonės praneštų vyriausybei apie „kibernetinį incidentą“, kuris turi realų arba potencialų neigiamą poveikį jų tinklams, kuriuose yra kontroliuojamos neįslaptintos informacijos“. Karinio jūrų laivyno pareigūnai žiniasklaidos atstovams teigė, kad „šiuo metu yra netinkamas laikas aptarinėti papildomą informaciją“.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai įsilaužiama į JAV karinį jūrų laivyną ir tai nėra pati didžiausia Kinijos vyriausybės įvykdyta ataka. Vis dėlto, tokie incidentai tikrai verčia JAV vyriausybę persvarstyti savo prioritetus kibernetinio saugumo ir kibernetinio nusikalstamumo srityse.

„New York Times“ informuoja, kad Liaudies išlaisvinimo armijos padalinys 61398 (angl. People‘s Liberation Army Unit 61398) yra įgudę įsilaužėliai, kurie nori pavogti kitų vyriausybių komercines paslaptis. Du šio padalinio nariai dėl savo veiklos buvo apkaltinti dar buvusio prezidento Baracko Obama‘os administracijos. Tačiau pareigūnai yra skeptiški ir nemano, kad kas nors iš naujausių įsilaužimų ir tai padariusių asmenų susilauks JAV baudžiamojo teisminio nagrinėjimo.

„Tai kelia nerimą“, - sakė buvęs senatorius Jamesas M. Talentas, kuris yra JAV ir Kinijos ekonomikos ir saugumo peržiūros komisijos narys. „Tačiau tai tėra dalis to, ką daro Kinija. Jie maksimaliai koncentruojasi į pažangių ginklų technologijas ir nori jų visomis (ne)įmanomomis priemonėmis. Tai apima ir paslapčių pavogimą iš mūsų gynybos sistemoje dirbančių rangovų.“

Kaip pranešama, vienas iš įdomiausių Kinijos pavogtų dokumentų yra susijęs su vadinamuoju „Jūros drakono“ (angl. Sea Dragon) projektu, kuris buvo pradėtas vykdyti 2012 metais. Šis projektas yra Pentagono iniciatyva, kuria siekiama JAV kariuomenės technologijas pritaikyti naujose srityse ir visiškai naujais būdais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“