„Ši konferencija yra unikali platforma norintiems siekti mokslinio kelio. Visų pakopų fizikos, chemijos, biologijos ir kitų sričių studentai pristatys savo mokslinius pasiekimus žodinėse ir stendinėse sesijose, dalinsis savo patirtimi ir mokysis iš aukščiausio lygio kviestinių pranešėjų“, – teigia konferencijos organizatorius Jonas Berzinis.
Konferencijoje pranešimus skaitys ne tik Nobelio premijos laureatas, bet ir daug kitų nemažiau mokslo pasaulyje žinomų asmenų: visatos paslaptis atskleis ilgametis CERN teorinio skyriaus vedlys Johnas Ellisas, savo pasiekimais dalinsis fotoninių šviesolaidžių išradėjas Philipas Russellas ir terahercinių technologijų pradininkas Xi-Cheng Zhangas, gravitacinių bangų atradimo bendraautorius Eugenio Coccia, vienas daugiausiai cituojamų chemikų pasaulyje – revoliucinių saulės elementų kūrėjas Michaelas Graetzelis, nanotechnologė Naomi Halas, siekianti panaudoti nanodaleles vėžio gydymui, Frederikas Claeyssensas, kuriantis struktūras audinių kūrimui, bei Robinas Lovell-Badge'as, pristatysiantis naujausias genų redagavimo galimybes.
„Kviečiant pranešėjus pagrindinis dėmesys buvo atkreiptas ne tik į jų cituojamumą ar apdovanojimus, o būtent į gebėjimą perteikti mokslą auditorijai“, – teigia J.Berzinis, savo žodžius papildydamas: „Žmogų geriausiai motyvuoja kito žmogaus pavyzdys, o esamas kviestinių pranešėjų kolektyvas yra geriausias pavyzdys kiekvienam.“
Konferencija yra atvira ne tik studentams, bet ir visiems mokslo entuziastams. Negalintys atvykti kviečiami stebėti kviestinių pranešėjų paskaitas tiesiogiai internetu.
Tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų studentų konferenciją „Open Readings 2017“ organizuoja VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija, VU OSA ir SPIE studentų skyriai, Fizinių ir technologijos mokslų centras. Konferencija vyks kovo 14-17 dienomis Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre.