Kaip skelbia portalas independent.co.uk, Vidutinė temperatūra nuo XIX a. pabaigos regione jau pakilo 1,3 laipsniais Celsijaus ir gerokai viršijo pasaulio vidurkį, kuris yra 0,85 laipsnius Celsijaus, rodo Ekso-Marselio universiteto ataskaita.
Žmogaus sukeltos klimato kaitos „ekosistemų pokytis Viduržemio jūros regione greičiausiai neturės precedento“ per pastaruosius 10 tūkst. metų, jeigu vyriausybės greitai nesumažint šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio, skelbia mokslininkai žurnale „Science“ („Mokslas“ – liet.).
Su neregėtu klimato atšilimu Pietų Ispanija ir Portugalija, šiaurinė Maroko dalis, Alžyras, Tunisas ir kiti regionai, tarp kurių Sicilija, Pietų Turkija ir dalis Sirijos pavirs dykumomis. Radikaliai pasikeis augalija regione, garsėjančiame skėtinėmis pušimis, alyvmedžių giraitėmis ir ąžuolais.
Pernai gruodį Prancūzijos sostinėje pasirašyta Paryžiaus sutartis įpareigoja šalis imtis veiksmų drastiškai sumažinti atmosferos taršą anglies dvideginiu ir kitomis dujomis, kad pasaulio klimatas atšiltų ne daugiau negu 2 laipsniais Celsijaus, palyginti su laikotarpiu iki pramonės revoliucijos. Vėliau nutarta, kad ši riba bus sumažinta iki 1,5 laipsnių Celsijaus. Kitaip tariant, nutarta, kad vidutinė Žemės temperatūra turės būti tik pusantro laipsnio Celsijaus didesnė už tų laikų, kai planetoje nebuvo pramonės.