Kodėl senstant darosi sunkiau užmigti?

Dažnai liūdna realybė ta, kad galite vykdyti visus patarimus, kaip greičiau užmigti, bet vakare ilgai dar spoksote į lubas. Nežiūrite į ekranus, nevartojate kofeino, išvėdinate kambarį – ir nieko, vis tiek prasivartote, dar ilgai nesumerkdami akių. O problema ta, kad ekspertai gali apdalyti patarimais, bet vieno jie tikrai nepadarys – nesustabdys laiko.
Nemiga
Nemiga / 123rf.com nuotr.

Ir tyrimai, ir dažno asmeninė patirtis rodo, kad žmogui senstant atsiranda vis daugiau problemų su miegu. Kasnakt gaunamo gilaus miego (per kurį smegenys iš tikrųjų pailsi) trukmė artėjant prie trisdešimtmečio pradeda mažėti – nepaisant to, kiek laiko iš tikrųjų jūs miegate, rašo „Popular Science“. 50-mečio sulaukusio žmogaus giliojo miego fazė naktį yra maždaug perpus trumpesnė nei 20-mečio.

Kodėl taip yra? Medicinos žurnale „Neuron“ grupė tyrėjų nustatė vieną galimą priežastį – senstant smegenys vis blogiau supranta, kada esate pavargęs.

Mokslininkai teigia, kad neurologinių receptorių, kurie reaguoja į nuovargį rodančius dirgiklius, laikui bėgant mažėja. Tad kūnas būna pavargęs, tačiau smegenys nesupranta, kad reikia jam duoti pailsėti.

„Tai tarsi radijo antena, kuri yra per silpna, – teigia vienas iš tyrimo autorių, neuromokslų ir psichologijos profesorius Matthew Walkeris. – Signalas yra, tačiau antena jo tiesiog nepagauna.“

Blogos žinios – kol kas nėra žinoma, kaip sustabdyti šį procesą. Geros? Na, bent jau žinote daugiau apie tai, kaip veikia jūsų organizmas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis