Ir tyrimai, ir dažno asmeninė patirtis rodo, kad žmogui senstant atsiranda vis daugiau problemų su miegu. Kasnakt gaunamo gilaus miego (per kurį smegenys iš tikrųjų pailsi) trukmė artėjant prie trisdešimtmečio pradeda mažėti – nepaisant to, kiek laiko iš tikrųjų jūs miegate, rašo „Popular Science“. 50-mečio sulaukusio žmogaus giliojo miego fazė naktį yra maždaug perpus trumpesnė nei 20-mečio.
Kodėl taip yra? Medicinos žurnale „Neuron“ grupė tyrėjų nustatė vieną galimą priežastį – senstant smegenys vis blogiau supranta, kada esate pavargęs.
Mokslininkai teigia, kad neurologinių receptorių, kurie reaguoja į nuovargį rodančius dirgiklius, laikui bėgant mažėja. Tad kūnas būna pavargęs, tačiau smegenys nesupranta, kad reikia jam duoti pailsėti.
„Tai tarsi radijo antena, kuri yra per silpna, – teigia vienas iš tyrimo autorių, neuromokslų ir psichologijos profesorius Matthew Walkeris. – Signalas yra, tačiau antena jo tiesiog nepagauna.“
Blogos žinios – kol kas nėra žinoma, kaip sustabdyti šį procesą. Geros? Na, bent jau žinote daugiau apie tai, kaip veikia jūsų organizmas.