Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl Silicio slėnis tapo verslo startuolių traukos centru?

Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose prasidėjusioje tarptautinėje verslo konferencijoje „Silicon Valley Comes to the Baltics“ kalbėję pranešėjai dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis, kodėl Kalifornijoje įsikūręs Silicio slėnis tapo verslo startuolių Meka.
Tarptautinė verslo konferencija „Silicon Valley Comes to the Baltics“
Tarptautinė verslo konferencija „Silicon Valley Comes to the Baltics“ / BFL nuotr.

Viena iš renginio pranešėjų Diane Disgeier  kalbėjo apie tai, ko būtų galima pasimokyti iš Silicio slėnyje suklestėjusių informacinių technologijų tinklo.  Lygindama Bostono ir Silicio slėnio regionų plėtros pavyzdžius ji pažymėjo, kad nors abu regionai susilaukė vyriausybės finansinės paramos, Silicio slėnio pažanga tapo kur kas akivaizdesnė.

Viena iš pagrindinių priežasčių, lėmusių Kalifornijos regiono suklestėjimą, yra itin aukšto lygio universitetų sistema.

„Mozilla“ atstovės teigimu, kompanijos išsivystymą lėmė itin kūrybiška aplinka, vyravusi regione. Darbuotojų migravimas iš vienos kompanijos į kitą taip pat buvo svarbus veiksnys, leidęs atsirasti ne tik šiai, bet ir daugybei kitų kompanijų.

Baigdama savo pranešimą Diane Disgeier pastebėjo, kad Silicio slėnio technologinis šuolis tik dar kartą įrodo neįtikėtiną interneto galią.

„Internetas suteikia puikią galimybę susieti kapitalą ir pinigus be iki šiol egzistavusių trikdžių“, – teigė kompanijos „Mozilla“ atstovė.

Kita pranešėja Gigi Wang kalbėjo apie specifinę Silicio slėnio kūrybinę aplinką ir regiono inovacijas. Ji pastebėjo, kad Singapūrą ir Lietuvą sieja panašus gyventojų skaičius. Singapūro kompanijų sėkmė tarptautinėje rinkoje įrodo, kad net ir mažos šalys gali konkuruoti tarptautiniu lygmeniu. Anot G.Wang, Lietuva taip pat turi visus šansus sėkmingai konkuruoti su užsienio kompanijomis.

Pagrindinis sėkmę lemiantis veiksnys – regione vyraujanti kultūra. Pranešėja pastebėjo, kad šiandien egzistuoja nemažai pavyzdžių, kuomet šalys bando vadovautis Silicio slėnio pavyzdžiu, tačiau net ir didžiulės investicijos dažnai neužtikrina verslo sėkmės.

Anot jos, svarbi inovatyvumo sąlyga – kūrybingumas ir gebėjimas kvestionuoti nusistovėjusias nuostatas. Pavyzdžiui, prestižiniame Masačiusetso technologijų institute nesutikimas su profesoriais yra traktuojamas kaip sveikintinas dalykas. Tai, anot pranešėjos, yra teigiamas bruožas, skatinantis naujų idėjų susiformavimą.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug