Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokio dydžio asteroidas galėtų sunaikinti gyvybę Žemėje?

Mokslininkai potencialias asteroidų grėsmes mūsų planetai tyrinėja ilgus metus. Kolorado Boulder universiteto mokslininkas Brianas Toonas aiškina, kad į Žemę atsitrenkęs daugiau nei pusės kilometro skersmens asteroidas paskatintų plataus masto ugnikalnių išsiveržimą, o jo energija prilygtų 100 mlrd. tonų dinamito.
VIDEO kadras: Vasario 15 dieną pro pat Žemę pralėks 45 metrų skersmens asteroidas „2012 DA14“
VIDEO kadras: Vasario 15 dieną pro pat Žemę pralėks 45 metrų skersmens asteroidas „2012 DA14“

Tačiau tokio dydžio asteroidas dar neturėtų katastrofiškų padarinių. Mokslininkai mano, kad dinozaurus išnaikinęs asteroidas buvo maždaug 10 km skersmens. Po jo nukritimo Žemėje pasklido dulkių debesys ir kilo gaisrai, per kuriuos dinozaurai „išvirė“.

Richardas Binzelis iš Masačusetso technologijų universiteto sako, kad šiuo metu mokslininkai neaptiko asteroidų, kurie galėtų sunaikinti Žemę

Panašus susidūrimas šiandieną greičiausiai sunaikintų milijardus žmonių ir daugelį gyvūnų rūšių. Tikėtina, kad po tokios apokalipsės dalis žmonių išgyventų, tačiau jiems rasti maisto būtų sunkoka.

O kas nutiktų, jei kiek mažesnis, namo dydžio asteroidas atsitrenktų į Žemę 48 tūkst. kilometrų per valandą greičiu? Ekspertai mano, kad beveik kilometro atstumu nuo jo trenksmo vietos viskas būtų nušluota.

Dvidešimties aukštų namo skersmens asteroidas viską sunaikintų maždaug 7 km spinduliu, o gyvybę mūsų planetoje, anot mokslininkų, visiškai sunaikintų maždaug 90 km skersmens asteroidas.

Tiesa, Richardas Binzelis iš Masačusetso technologijų universiteto sako, kad šiuo metu mokslininkai neaptiko asteroidų, kurie galėtų sunaikinti Žemę, tad nėra ko nerimauti.

Vis dėlto tam, kad apsisaugotų nuo potencialių asteroidų keliamų grėsmių, NASA vysto asteroidų nukreipimo misiją. Tai bus pirma tokio pobūdžio misija, kurios metu erdvėlaivis nusileis ant asteroido ir paims mėginius, o tuomet nukreips asteroidą į stabilią orbitą aplink Mėnulį. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?