Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Komiksai atgimsta internete

„Debesies“ technologijos dažniausiai asocijuojamos su itin sudėtingais verslo procesais, milžiniškais duomenų kiekiais, grafikais, didžiuliais serveriais ir superkompiuteriais. Taip yra tik iš dalies, nes „debesies“ technologijos gali būti panaudojamos labai plačiai. Viena tokių sričių yra pramogos, kurioms internete reikia ir daug vietos, ir didelių resursų.
Piešinys
Piešinys / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Interneto pramogos ir humoras yra ta sritis, kurioje „debesies“ technologijos taikomos gana aktyviai. Nebereikia būti dailininku, kad galėtum susikurti komiksą – viskas pasiekiama iš „debesies“.

Internete komiksai atrado naują gyvenimą. Sovietiniais laikais komiksai dažniausiai buvo piešiami vaikams arba propagandiniais tikslais. Vakarų pasaulyje ištisos kartos augo su komiksais vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Rimti leidiniai turi savo etatinius komiksų dailininkus ir kūrėjus, vyksta komiksų kūrėjų konferencijos, parodos, iš senųjų komiksų pardavimo uždirbami šimtai tūkstančių dolerių. Tai didžiulė rinka, kuri persikraustė į internetą prieš daugiau nei 20 metų, vos tik atsirado programa „Paint“.

Lietuvoje komiksai yra žinomi tik keliems profesionalams ir besidomintiems žmonėms. Juk komiksų panaudojimas yra toks didelis. Kai dalis asmeninio gyvenimo perkeliama į socialinius tinklus, komiksai gali tapti itin reikšminga saviraiškos priemone. Viena problema – ką daryti, jei nemoki piešti?

ToonDoo.com įrankis laukia visų, ne tik dailininkų, norinčių susikurti savo komiksų seriją ir, aišku, patalpinti ją savo socialiniame tinkle ar tinklaraštyje. Šis įrankis yra tikras lobis žmonėms, norintiems paprasta iliustracija išreikšti tam tikrą užslėptą mintį, papasakoti anekdotinę situaciją. Tereikia užsiregistruoti ir pradėti kurti komiksus.

Komiksas sukuriamas iš tam tikrų kadrų. Tad kūrimo pradžia yra kadrų išdėstymas. Galima pasirinkti ir vieną, ir 20 kadrų viename „lape“. Kitas žingsnis – personažų susikūrimas. Galima nusistatyti veido tipą, spalvą, plaukus, akis ir aprangą savo personažui. Personažas išsaugomas specialioje skiltyje, iš kurios galima nesunkiai „nutraukti“ („drag and drop“) sukurtą elementą į iliustraciją.

Kitas žingsnis – aplinkos pasirinkimas. Galima pasirinkti iš kelių standartinių aplinkų – kambarys, biuras, sportas, laukas arba aplinką nusipiešti patiems. Taip pat aplinką galima papildyti norimais daiktais – stalais, kėdėmis, kompiuteriais ir t.t. Pasirinktoje aplinkoje įkeliamas personažas, suteikiama tam tikra emocija. Tada prie burnos pridedamas debesėlis, kuriame užrašomas tekstas, t.y. ką veikėjas kalba. Viskas – vienas komikso kadras paruoštas. Jei veiksmas toliau vyksta toje pačioje aplinkoje, ji paprasčiausiai „klonuojama“ į kitą kadrą ir ten tęsiamas redagavimas. Pabaigus redagavimą, komiksas išsaugomas.

ToonDoo.com yra ne tik komiksų piešimo įrankis, bet ir savotiškas socialinis tinklas, kuriame galime stebėti draugų komiksus, jais dalintis kituose socialiniuose tinkluose. Taip pat iš horizontalaus komikso galima pasigaminti specialią knygutę verčiamais puslapiais (aišku, internetinę). Jei reikia komiksų spaudai tinkamu formatu, teks susimokėti. Mokėti reikės ir už papildomas funkcijas. Pradedantiesiems komiksų kūrėjams pakaks ir nemokamos paskyros, tačiau jei tai taps darbo įrankiu, susimokėti keletą JAV dolerių per mėnesį – ne didelė problema.

Tokiu įrankiu gali pasinaudoti daugybė žmonių, tereikia tik truputį kūrybiškumo ir kantrybės. ToonDoo.com yra tik vienas iš internetinių komiksų kūrimo įrankių, tačiau jis labai paprastai valdomas ir suprantamas, todėl ir nusipelno žvilgsnio iš arčiau ir pristatymo lietuviškai auditorijai. Naudokitės į sveikatą!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos