„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

Sklandų mokymosi procesą šiandien būtų sunku įsivaizduoti be išmaniųjų įrenginių. Nešiojamasis kompiuteris greitai tapo vienu svarbiausių įrankių mokslams ir studijoms. Į pagalbą pasitelkus visas naudingas jo funkcijas, mokytis taps dar lengviau ir paprasčiau.
Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes? / Avad nuotr.

Apie tai, kuo išsiskiria „MacBook“ kompiuteriai, kodėl juos pamėgo moksleiviai ir studentai bei kaip jie padeda mokytis ir tobulėti, pasakoja sertifikuotas „Apple“ įrangos sistemų inžinierius Andrej Michailov.

Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį mokslams?

Artėjant naujiems mokslo metams, svarbi užduotis tėvams – įvertinti ar vaiko turimos mokymosi priemonės yra tinkamos naudoti, ar visgi jau atėjo metas su jomis atsisveikinti. Stringantys ir lėtai veikiantys įrenginiai gali ne tik pakenkti mokymosi kokybei, bet ir padaryti įtakos moksleivio ar studento motyvacijai. Renkantis naują kompiuterį mokslams, svarbu atsižvelgti į moksleivio poreikius, įrenginio greitį ir galingumą bei baterijos veikimo laiką. Taip pat išskirtinį dėmesį reikėtų skirti įrenginio saugumui – tam, kad jūsų vaiko duomenys būtų apsaugoti.

Šių metų pradžioje pristatyti nauji „Mac“ kompiuteriai su „M1“ lustu daugelį nustebino savo techniniais parametrais. Jų viduje besisukantis 8 branduolių procesorius užtikrina daugiau nei trigubai greitesnį kompiuterio veikimą. Baterija tarp įkrovimų veikia net iki 20 valandų. Visi svarbiausi kompiuterio elementai buvo sutalpinti viename luste, todėl jis tapo dar našesnis ir spartesnis.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

Dėl kompiuterio galios, spartos ir reakcijos greičio, dėl mobilumo ir paprasto naudojimosi, jis tampa puikiu pasirinkimu kiekvienam moksleiviui ir studentui. A. Michailov neabejoja, kad „MacBook Air“ ar „MacBook Pro“ yra vertinga ilgalaikė investicija, nes šie kompiuteriai ne tik itin patvarūs, bet juose mažiausiai penkerius metus bus nemokamai palaikoma naujausia programinė įranga. Tai užtikrins aukščiausią darbo kompiuteriu kokybę. Be to, visi „Mac“ kompiuterių modeliai turi specialias apsaugos ir privatumo funkcijas, kurios leidžia apsaugoti įrenginio naudotojo asmeninius duomenis.

Minėti kompiuteriai labai lengvi („Air“ modelis sveria vos 1,29 kg, o „Pro“ – 1,4 kg), todėl juos patogu pasiimti su savimi, kur tik bebūtumėte. Dėl efektyvaus aušinimo, „MacBook Air“ kompiuteryje nebeliko ventiliatoriaus, todėl jis veikia itin tyliai. Moksleiviai taip pat įvertins stilingą įrenginio dizainą, žymiai patobulėjusį grafinį vaizdo apdorojimą ir vieningos „Apple“ ekosistemos privalumus.

Unikali mokymosi patirtis su edukacinėmis programomis

Remiantis naujausiais tyrimais, „Mac“ kompiuteriais ir „macOS“ operacine sistema naudotis labai paprasta net ir pradedantiesiems naudotojams – ji intuityvi ir pristaikanti, todėl sunkumų nekils ir iki šiol naudojusiems kompiuterius su kita operacine sistema.

Minėti kompiuteriai ypatingi tuo, kad jais gali naudotis iškart vos tik išpakavus iš dėžės. Viskas, ko reikia, jame jau yra. Čia rasite daugybę naudingų programų mokslams, darbui, laisvalaikiui ir kasdienėms užduotims. Svarbiausios mokslams yra „Pages“, „Numbers“ ir „Keynote“. Pirmoji skirta dokumentų kūrimui ir redagavimui, antroji reikalinga skaičiavimui ir diagramoms, o trečioji – prezentacijų kūrimui.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

Dar didesnis išmanių įrankių pasirinkimas laukia elektroninėje „App Store“ programėlių parduotuvėje. Čia jaunuoliai ras tūkstančius produktyvumui, kūrybiškumui ir edukacijai skirtų aplikacijų.

Be to, „Mac“ kompiuteriuose galima naudotis ir „Microsoft Office“ paketo programomis – „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir kitomis. Jos veikia sklandžiai ir be jokių apribojimų. Taip pat kaip ir „Adobe Creative Cloud“ programos.

Moksleiviams, turintiems „iPhone“ telefonus, įsijungus „Mac“ viskas bus jau pažįstama. Tačiau net ir tuo atveju jei jaunuolis prie „Mac“ prisės pirmą kartą, intuityviai valdoma programinė įranga ir kompiuteryje integruotos programėlės leis įrenginiu naudotis greitai, lengvai ir patogiai.

Naudingos funkcijos mokslams ir studijoms

„MacBook“ įrenginiai taip pat vertinami dėl savo išskirtinių funkcijų mokslams ir studijoms. Jos leidžia kasdienes užduotis atlikti dar greičiau ir paprasčiau.

Pavyzdžiui, su specialia „Sidecar“ papildomo ekrano funkcija galite naudoti „iPad“ kaip papildomą „Mac“ ekraną – taip dar labiau išplėsite savo mokymosi erdvę. Tai padės kuriant prezentacijas, atliekant namų darbus ar tiesiog ruošiantis atsiskaitymams mokykloje ar universitete. Taip pat su „iPad“ galite naudoti „Apple Pencil“ pieštuką. Jis pravers ruošiantis piešimo ar braižybos pamokoms, redaguojant nuotraukas, žymintis paskaitų medžiagą ar kuriant asmeninius meno kūrinius laisvalaikiu.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

Mokantis taip pat bus naudingas failų kopijavimo sprendimas „Universal Clipboard“, kuris leidžia kopijuoti tekstą, nuotraukas ar vaizdo įrašus viename „Apple“ įrenginyje ir išsaugoti jį kitame. Toks įrenginių bendravimas tarpusavyje yra labai patogus ir padeda sutaupyti daug laiko.

Naudinga ir tęstinės kameros „Continuity Camera“ funkcija. Ji leidžia skenuoti arba fotografuoti tiesiai į savo „Mac“. Pavyzdžiui, tokiu būdu galite nuskenuoti reikalingus knygos puslapius, paskaitų medžiagą ar klasės draugo užrašus, kurie bus naudingi vėliau ruošiantis atsiskaitymams. Viskas veikia labai paprastai. Savo „iPhone“ telefonu nufotografuokite šalia esantį objektą arba nuskenuokite pasirinktą dokumentą ir jis automatiškai atsiras „Mac“ įrenginyje.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

Tuo tarpu informacijos perdavimo „Handoff“ sprendimas leidžia pradėti darbus viename įrenginyje, ir užbaigti kitame. Norint juo pasinaudoti įrenginiai turi būti netoli vienas kito. Nustatymuose įjungę šią funkciją ir pradėję daryti tam tikrą užduotį savo „iPhone“ telefone, galėsite užbaigti ją „Macbook“ kompiuteryje, arba pradėję rašyti tekstą kompiuteryje ar planšetėje, akimirksniu galėsite tęsti jį savo telefone. Tai leis tęsti tai, ką pradėjote, net ir pakeliui į mokyklą arba universitetą, ar pertraukų metu.

Palaikyti ryšį su mokytojais, dėstytojais, bendraklasiais ir šeima galima naudojant aukštos kokybės „FaceTime“ vaizdo skambučių programėlę. Aukšta garsiakalbių bei kameros kokybė leis bendrauti be jokių trikdžių, lyg būtumėte viename kambaryje. Ši funkcija itin vertinga mokslams persikėlus į namus, ruošiant bendrus projektus su savo bendraklasiais ar bendrakursiais, ar tėvams bendraujant su kitame mieste studijuojančiais vaikais.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

„iCloud“ duomenų saugyklos privalumai

A. Michailov teigimu, vienas didžiausių bendros „Apple“ įrenginių ekosistemos privalumų yra sklandi duomenų ir failų sinchronizacija. Visi dokumentai, nuotraukos ir kiti failai yra saugiai laikomi „iCloud“ duomenų saugykloje. Failai yra nuolat atnaujinami, o visa turima informacija lengvai pasiekiama tiek telefone, tiek kompiuteryje, tiek kituose „Apple“ įrenginiuose.

Visa tai veikia automatiškai, todėl jokių atskirų žingsnių daryti nereikia. Kiekvienas vartotojas gauna nemokamus 5GB „iCloud“ duomenų saugykloje, o prireikus daugiau, talpą bet kada galima padidinti.

Dar viena ypač patogi „iCloud Drive“ funkcija – galimybė lengvai dalintis dokumentais ir aplankais su klasės ar studijų draugais bei kolegomis, kad ir kur bebūtumėte. Tereikia išsiųsti privačią nuorodą pasirinktiems žmonėms ir jie iškart galės prisijungti prie failų, kuriais norite pasidalinti. Galėsite valdyti kas gali peržiūrėti, dalintis arba redaguoti dokumentus. Prisijungti gali kiekvienas norintis, nes ši funkcija veikia ne tik su „iPhone“ „iPad“ ir „Mac“, bet ir su „Windows“ kompiuteriu arba interneto tinklu per naršyklę.

Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?
Avad nuotr./Kompiuteriai mokslams ir studijoms: kaip išnaudoti jų galimybes?

„Apple“ įrenginiai puikiai tinka komandiniam darbui. Įsijungę „Pages“, „Numbers“, „Keynote“ arba „Notes“ programas ir pasinaudoję „Collaborate“ funkcija, galite dirbti kartu su kitais. Pavyzdžiui, ruošti dokumentus, kurti prezentacijas ir lenteles bei sekti visus daromus pakeitimus. Visuose įrenginiuose atnaujinimus matysite realiu laiku, todėl dirbti galėsite greičiau ir produktyviau.

„Mac“ kompiuteriai pasižymi pažangiomis saugumo funkcijomis. Autentifikavimo saugumą užtikrina veido atpažinimo „Face ID“ arba piršto atspaudo „Touch ID“ technologijos.

Įrenginiuose nėra renkami asmeniniai duomenys bei nedaromos atsarginės jų kopijos. Be to, naujoji „MacOS“ operacinė sistema turi specialią „Intelligent Tracking Prevention“ funkciją „Safari“ naršyklėje, kuri padeda apsisaugoti nuo svetainių, kurios renka jūsų ar jūsų vaikų duomenis.

Daugiau informacijos apie įrenginius mokslams ir studijoms rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų