„Nors kosminių skrydžių vykdymas visuomet susijęs su ypatinga rizika, mes suprantame, kad, galbūt, Tarptautinė kosminė stotis artimiausius kelis mėnesius bus pati saugiausia vieta Žemėje“, – sakė A.Ivanišinas vaizdo kreipimesi, kurį paskelbė Kosmonautų rengimo centras.
A.Ivanišino kolega įguloje, NASA astronautas Christopheris Cassidy pranešė, kad įgula jaučiasi gerai.
„Mes sveiki, įgulą labai kruopščiai tikrina medicinos darbuotojai“, – sakė jis.
Įgulos narys Ivanas Vagneris paragino Žemėje liekančius žmones nepanikuoti.
„Norėtųsi vis dėlto paraginti visuomenę nepanikuoti, tokių žybsnių periodiškai pasitaiko. Nepanikuokite ir saugokite savo nervus, jų jums dar prireiks“, – sakė jis.
Dėl koronaviruso pandemijos kosmonautų parengimo procesas buvo pakeistas. Kaip naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė Kosmonautų rengimo centras, įgula yra praktiškai visiškai izoliuota, jos narių bendravimas su kitais žmonėmis sumažintas iki minimumo.
Centras sakė, kad jo darbuotojai, siunčiami į Baikonuro kosmodromą užtikrinti naujos įgulos išskridimo į TKS, „kasdien tikrinami dėl ligų“.
„Mūsų nuomone, šiuo metu to pakanka“, – pažymėjo centras.
Kovo 12 dieną jo vadovas Pavelas Vlasovas pranešė, kad dėl koronaviruso plitimo pagrindinei „Sojuz MS-16“ įgulai ir jos dubleriams uždrausta išeiti iš kosmonautų miestelio.
„Net tokie tradiciniai dalykai kaip apsilankymas prie Kremliaus sienos ir Sergejaus Koroliovo name starto išvakarėse saugumo sumetimais bus atšaukti“, – sakė P.Vlasovas.
Be to, Kosmonautų rengimo centre atšauktos visos ekskursijos, optimizuoti kontaktai, atšauktos visos Centro darbuotojų užsienio komandiruotės, išskyrus tas, kurios išties būtinos. Iš komandiruočių ir atostogų sugrįžtantys darbuotojai pagal Federalinės biomedicinos agentūros (FMBA) rekomendacijas 14 dienų laikosi karantino.
„Tikiuosi, kad tokios priemonės duos rezultatų“, – sakė P. Vlasovas.
Pilotuojamo erdvėlaivio „Sojuz MS-16“ startas planuojamas balandžio 9 dieną iš Baikonuro kosmodromo. Planuojama ekspedicijos trukmė – 196 paros.