Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krekenavos regioniniame parke rasti reti augalai: lieknasis švylys, pelkinė laksva, liekninis beržas ir grybas – tikrinis blizgutis

Krekenavos regioninio parko specialistai kartu su gamtininkais mokslininkais aptiko sparčiai nykstančius, įrašytus į Lietuvos raudonąją knygą augalus: lieknąjį švylį, pelkinę laksvą, liekninį beržą ir grybą – tikrinį blizgutį. Dėl tinkamų augaviečių stygiaus labai reta pelkinė laksva – Vidurio Lietuvoje iki šiol nebuvo aptikta.
Liekninis beržas
Liekninis beržas / Juliaus Auglio nuotr.

Gamtos mokslų daktaras Vaclovas Stukonis ir Krekenavos regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Julius Auglys vykdė gamtos vertybių tyrimus Pašilių pelkėje ir aptiko šias saugomas rūšis. Reti rasti augalai - naujos rūšys, papildžiusios Krekenavos regioninio parko gamtos vertybių sąrašą. Pašilių pelkė – ne tik svarbi saugoma teritorija Lietuvoje, bet joje yra išskirtos ir Europos bendrijos svarbos buveinės.

Krekenavos regioninio parko Ramygalos telmologiniame draustinyje saugomos pelkių buveinės. Dalis šio draustinio patenka į buveinių apsaugai svarbią „Natura 2000“ teritoriją. Pelkės – vienas vertingiausių gamtinių kompleksų. Pelkės – nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų buveinės. Didžiausia grėsmė pelkėms yra jų sausinimas, apaugimas krūmais ir mišku. Šie nepageidautini procesai dėl melioracijos poveikio intensyviai vyksta ir Pašilių pelkėje.

Siekiant sustabdyti tolesnį pelkės degradavimą ir numatyti tvarkymo darbus, yra rengiamas Pašilių pelkės gamtotvarkos planas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?