Kaip ir kiekvienoje įmonėje, ypač toje, kurioje dirba tūkstančiai darbuotojų, negalima išvengti skundų ir nepasitenkinimo kai kuriomis įmonės taisyklėmis ir politika.
Portale „Glassdoor“, kuris skirtas darbo vietų ir kompanijų apžvalgai, darbuotojai gali rašyti atsiliepimus apie savo buvusias ar esamas darbovietes. Štai, kuo jie skundžiasi dirbdami „Google“:
Atlygio sistema remiasi tik naujų produktų kūryba
Tu negali būti paaukštintas už tai, kad tobulini kokį nors projektą – tu privalai padėti kurti naują produktą. Žinoma, daugelis programuotojų yra skiriami taisyti jau sukurto produkto klaidas ir jį tobulinti, tačiau „Google“ atlygio sistema už tai neapdovanoja. Gauti vietą naujo produkto kūrėjų komandoje yra be galo sunku – kai kurie teigia, kad dažniausiai atsižvelgiama net ne į tavo darbą, o į tai, ką ir kaip gerai pažįsti vadovybėje.
Didelis spaudimas dirbti viršvalandžius
Kaip gi išeisi namo iškart pasibaigus tavo darbo laikui, kai absoliuti dauguma bendradarbių dirba viršvalandžius? „Google“ tą irgi skatina – būstinėse įrengta daug vietų, kur galima nemokamai pavalgyti, pasiilsėti, netgi nusnausti.
Priežiūra yra minimali
„Google“ darbuotojai džiaugiasi minimalia vadovybės kontrole – tu gali daryti vos ne bet ką, svarbu tik, kad tavo darbas būtų atliktas. Tačiau tokia politika turi ir minusų – darbuotojai gauna labai mažai patarimų, kaip dirbti savo darbą. Todėl jeigu darbuotojams neužtenka vien tik savos motyvacijos, gali būti sunku laiku atlikti paskirtas užduotis.
Tai yra didelė kompanija
„Google“ dirba tūkstančiai darbuotojų. Tai reiškia, kad komunikacija ne visuomet ideali ir stringa minioje.
Pagal terminuotas sutartis dirbantieji traktuojami kitaip
„Google“ darbuotojai gali džiaugtis vienomis geriausių sąlygų pasaulyje. Tačiau tik tuo metu, jeigu dirbi visą etatą ir turi „normalią“ darbo sutartį su „Google“. Pagal kontraktą, dirbantieji skundžiasi, kad jie laikomi žemesniais už kitus – jie net negali patekti į kai kurias būstinės patalpas, kurios skirtos tik „tikriesiems“ darbuotojams.
Yra daug perteklinio darbo
Kartais skirtingos „Google“ darbo grupės dirba su tuo pačiu projektu jiems net to nežinant. To pasekmė – daug laiko iššvaistoma tokiam pačiam darbui vietoj to, kad būtų tobulėjama.
Milžiniška konkurencija
„Google“ samdo geriausius programuotojus pasaulyje ir tikisi, kad jie ir dirbs geriausiai. Tačiau kai po vienu stogu atsiranda daug geriausių talentų, niekaip nepavyks išvengti žvėriškos konkurencijos. Kiekvienu klausimu bus sulaukta begalės nuomonių iš žmonių, kurie įsitikinę, kad jų idėja yra pati geriausia.
„Google“ valdo programuotojai
Jeigu esi programuotojas arba produkto vadybininkas, gyvenimas „Google“ tau yra puikus, o alga – fantastiška. Ne tokie patenkinti kiti darbuotojai, esantys viešųjų ryšių, personalo ir kituose skyriuose, kurie laikomi ne tokiais svarbiais.
Galima pasijausti sraigteliu
Nors „Google“ darbuotojai yra vieni talentingiausių programuotojų, jie vis tiek turi rūpintis „eiliniais“ reikalais. Tai reiškia, kad net ir neįtikėtinai talentingas asmuo, aukščiausiais balais baigęs mokslus geriausiame universitete, gali būti paskirtas nedidelės programinio kodo dalies rašymui ar mažo „bugo“ taisymui.
Yra „veltėdžių“
Pirmieji „Google“ darbuotojai užima begales vadovaujančių postų, ir nemaža dalis jų yra sukurta dirbtinai. Darbuotojai skundžiasi, kad kai kurie vadovai veltėdžiauja – nieko rimto nedirba, o gauna dideles algas. Žinoma, tai yra dažna problema visur, ypač didelėse kompanijose. Tačiau esant tiek daug ambicingų naujų darbuotojų, tokia vidinė „Google“ politika tampa rimta problema.