Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva kartu su JAV ir daugiau kaip 50 šalių ragina apsaugoti atvirą ir saugų internetą

Stiprėjant informacinę erdvę griežtai kontroliuojančioms autoritarinėms valstybėms, tokioms kaip Rusija, Jungtinės Valstijos ketvirtadienį kartu su daugiau kaip 50 šalių, įskaitant Lietuvą, inicijavo kampaniją, skirtą atviram ir saugiam internetui apsaugoti.
Kibernetinis saugumas
Kibernetinis saugumas / 123RF.com nuotr.

Baltųjų rūmų paruošta Deklaracija dėl interneto ateities (DFI) siekiama susigrąžinti „didžiulį interneto pažadą“ ir pasipriešinti „augančiam skaitmeniniam autoritarizmui“, kad žiniatinklis stiprintų demokratinius principus, saugotų privatumą ir skatintų laisvą pasaulio ekonomiką.

Deklaracijoje teigiama, kad grėsmę šiam tikslui kelia vis daugiau atvejų, kai vyriausybės slopina laisvą žodį ir prieigą prie naujienų, taip pat skleidžia dezinformaciją arba apskritai riboja interneto ryšį.

Atkreipdamas dėmesį į Rusijos invaziją į Ukrainą, vienas aukšto rango JAV administracijos pareigūnas pareiškė, kad Maskva pastaraisiais mėnesiais „agresyviai skleidžia dezinformaciją šalies viduje ir užsienyje, cenzūruoja interneto naujienų šaltinius, blokuoja arba uždaro teisėtas svetaines“, taip pat stengiasi suvaržyti interneto veikimą Ukrainoje.

„Tačiau vargu ar Rusija yra vienintelė“, – nurodė pareigūnas, paminėdamas ir Kiniją.

Baltųjų rūmų iniciatyvą remia daugiau kaip 55 šalys, įskaitant tokias išsivysčiusias ekonomikas kaip Australija, Jungtinė Karalystė, Kanada, Prancūzija, Vokietija ir Japonija. Sąraše yra ir mažiau išsivysčiusios šalys, tokios kaip Argentina, Kipras, Kenija, Juodkalnija ir Slovėnija bei Ukraina.

Nors deklaracija nėra teisiškai privaloma, ja nustatomi „pagrindiniai principai“, o „vyriausybės įpareigojamos skatinti atvirą, laisvą, visuotinį, sąveikų, patikimą ir saugų pasaulio internetą“, – pareiškė kitas aukšto rango administracijos pareigūnas.

Jis pridūrė, kad šios pastangos skirtos kovoti su interneto skaldymu, tačiau bus „gerbiama kiekvienos šalies reguliavimo autonomija“.

Deklaracijoje taip pat pabrėžiama, kad būtina užtikrinti prieinamą prieigą prie interneto pažeidžiamoms gyventojų grupėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais