Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva nuo karo pradžios Ukrainos mokslininkams skyrė 2,9 mln. eurų

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvos mokslo taryba (LMT) jau suteikė beveik 2,9 mln. Eur šios šalies mokslininkų įdarbinimui (1,8 mln. Eur) ir bendrų mokslo tyrimų projektų finansavimui (1,1 mln. Eur). Lietuvoje šiuo metu įvairiose mokslo ir studijų institucijose darbuojasi 44 Ukrainos mokslininkai, pernai metais dirbo 71 mokslininkas. LMT, būdama asociacijos „Mokslo Europa“ (angl. „Science Europe“) ir toliau skatina Lietuvos mokslininkus palaikyti ryšius su partneriais Ukrainoje, teikti paramą vykdant bendrus mokslinius projektus, ieškoti kitų pagalbos būdų ir priemonių.
Ukrainos palaikymo akcija „Laisvė šviečia: RADAROM!“
Ukrainos palaikymo akcija „Laisvė šviečia: RADAROM!“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Teikiant pagalbą Ukrainos mokslo bendruomenei LMT įgyvendina 2 priemones – „Parama Ukrainos tyrėjų įdarbinimui“ ir „Lietuvos–Ukrainos bendradarbiavimo programa“, kurios skirtos finansuoti bendrus mokslo tyrimų projektus bei Ukrainos tyrėjų mokslinę veiklą Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

„Paramos Ukrainos tyrėjų įdarbinimas“ – pernai startavusi nauja programa, skirta Ukrainos mokslininkų įdarbinimui Lietuvoje. 2022 m. LMT patenkino visų atvykusių Ukrainos mokslininkų poreikį ir jų įdarbinimui suteikė 0,835 mln. Eur. Mokslininkai dažniausiai buvo įdarbinami jaunesniojo mokslo darbuotojo ar mokslo darbuotojo pareigybėms Lietuvos universitetuose, mokslų centruose ir institutuose, kur vykdė aukšto nacionalinio ar tarptautinio lygmens mokslinius tyrimus.

2023 m. mokslininkų įdarbinimui numatyta skirti 1,2 mln. Eur. LMT ir šiais metais pasirengusi patenkinti visų Lietuvoje pageidaujančių įsidarbinti Ukrainos mokslininkų poreikį. Paraiškų šiai priemonei teikimas vyksta nuolat, šiais metais jau skirta 0,9 mln. Eur įdarbinant 44 Ukrainos mokslininkus.

„Lietuvos-Ukrainos bendradarbiavimo programai“, prasidėjus karui, LMT skyrė papildomai 2 mln. Eur. – iš viso šios programos vykdymui 2022-2025 m. numatyta skirti apie 2,3 mln. Eur.

LMT nuo pat karo pradžios vieningai palaiko Ukrainą bei ragina siekti taikos, gerbti tarptautinę ir žmogaus teisę. Europos ir tarptautinių mokslinių tyrimų bendruomenė turi ir toliau kartu dirbti, kad imtųsi visų įmanomų veiksmų paremti Ukrainos mokslininkus ir kuo greičiau užbaigti brutalų karą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais