Jų sudarytame reitinge išskirtos šalys, pasižyminčios didžiausiu kenkėjiškų programų aktyvumu internete. Šio reitingo viršūnėje atsidūrė Lietuva, kurios indeksas siekia 369 balus ir gana smarkiai lenkia antroje vietoje likusį Azerbaidžaną (300 balų). Trečią vietą užsitarnavo Latvija.
Švariausiais serveriais ir tinklais pasižymi Suomija, kurios indeksas tėra 5,3 balo.
Ataskaitoje nurodoma, kad pagrindinė Lietuvos nelaimė yra didelė centrų, kurie skirti „botnet“ tinklams valdyti, „phishing“ atakoms rengti, koncentracija. Taip pat mūsų šalyje yra nemažai kenkėjo „Zeus“ valdymo centrų.
Statistika rodo, kad Lietuvoje surastos 92 autonominės sistemos, kurių aktyvumas susietas su kenkėjiška veikla internete.
Tiesa, labiausiai tyrėjus nustebino Didžiajai Britanijai priklausančios Mergelių salos. Turėdamos vos 3 užregistruotas autonomines sistemas, šios salos su 257 balais atsidūrė net ketvirtoje vietoje. Taip pat, kaip ir Lietuva, salynas daugiausia kenčia nuo „botnet“ tinklams valdyti skirtų centrų (daugiausia – „Zeus“ valdymo serverių).
Pirminė ataskaita apie visuotinį saugumą iš dalies paneigia tradicinį įsivaizdavimą, kad pagrindiniai kenkėjiško aktyvumo šaltiniai yra Rusijoje (7 vieta), JAV (11 vieta), Kinija (20 vieta) ir Brazilija (30 vieta). Kaip teigia tyrimo autoriai, kenkėjiško aktyvumo statistika rodo, kad kibernetiniai nusikaltėliai pamažu savo veiklą perkelia į Rytų Europą.