Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvių kišenėse – ir praėjusiame tūkstantmetyje išleisti telefonai

Interneto eroje gimę ir užaugę „Z kartos“ žmonės iš savo tėvų spintų traukia ne tik retro stiliaus drabužius, bet ir prieš ketvirtį amžiaus sukurtus mobiliuosius telefonus. „Telia“ duomenys parodė, kad jos tinkle iki šiol yra tikros technologinė klasikos – nuo pirmojo GSM „Motorola” telefono iki garsiųjų „Nokia“ plytų.
Nokia 3310 (2017)
Nokia 3310 (2017) / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„1995 m. pavasarį Lietuvoje įvyko pirmasis oficialus pokalbis GSM ryšiu ir nuo šio laiko mobiliųjų telefonų rinka išgyveno didelius pokyčius. Vietoje į kišenę netelpančių telefonų, su ištraukiamomis antenomis praėjus daugiau nei ketvirčiui amžiaus turime išmaniuosius įrenginius, kurių galimybės prilygsta kompiuteriams, o vietoje ne visiems prieinamos galimybės turėti telefoną turime įrenginį, kuris yra tapęs neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalimi“, – pranešime žiniasklaidai sako „Telia“ paslaugų architektas Tomas Grinevičius.

Lietuvoje – telefonas išleistas 1991 m.

T.Grinevičiaus teigimu, „Telia“ tinkle Lietuvoje vis dar naudojamas „Motorola International 2700“ telefonas galėtų puikiai papildyti ir muziejaus ekspoziciją ar kolekcionierių kolekciją.

„Seniausiai „Telia“ tinkle veikiantis mobilusis telefonas išleistas dar 1991 m. šiandienos vartotojui keltų tikrą nuostabą tiek savo išvaizda, tiek funkcionalumu. Visgi Lietuvoje dar veikia vienas toks įrenginys ir iki šiol atlieka savo funkciją. Šiais metais Lietuvoje įjungus 5G ir ryšio technologijoms įžengus į naują erą, vis dar pasirūpiname ir kardinaliai priešingais vartotojų poreikiais. Tad net ir senesnės ryšio technologijos tinkle veiks, kol bus reikalingos vartotojams“, – pasakoja „Telia“ paslaugų architektas.

Nors „Motorola International 2700“ modelis buvo išleistas prieš daugiau nei trisdešimt metų, jo ilgaamžiškumo paslaptis yra išorinis maitinimas. O šiais laikais toks telefono modelis gali būti naudojamas ne tik jo pirminei funkcijai – skambučiams, bet ir pritaikant jį kaip sprendimą namų signalizacijai.

„Nokia“ telefonai vis dar sėkmingai veikia

1995 m. atstovauja šiais metais pagamintas „Nokia 2110i“, kurį vis dar naudoja vienas išankstinio apmokėjimo paslaugų klientas. Dar du „Telia“ abonentai naudoja 1997 m. pristatytą „Nokia 3110“ mobilųjį telefoną.

Nuo 1994 iki 1997 m. „Nokia 2110“ ir „Nokia 2110i“ buvo bendrovės verslo telefonų flagmanai. Paprastas dizainas, iš karto juos pavertė klasika ir laimėjo verslo telefonų apdovanojimą du metus iš eilės. Taip pat šio modelio telefonai buvo pirmieji, kuriuose skambėjo legendinė „Nokia“ melodija. Tuo metu šis skambėjimo tonas dar nebuvo tapęs kultine melodija ir buvo vienas iš penkių tonų, kuriuos galėjo pasirinkti vartotojas.

„Nokia 3110“ yra pirmas telefonas, kuriame buvo naudojama „D-Pad“ meniu navigacijos sistema. Skirtingai nei šio modelio įpėdinis „Nokia 3210“, telefonas turėjo išorinę anteną. „Nokia“ panaudojo „3110“ modelio numerį, kai 2007 m. išleido „Nokia 3110 classic“ telefoną. Naujas išleistas telefonas pasižymėjo panašia forma kaip ir klasikinis modelis, tačiau jame buvo pridėta ir modernių funkcijų: „Bluetooth“, fotoaparato funkcionalumas bei garso ir vaizdo atkūrimas ir įrašymas.

„Visi šie mobilieji įrenginiai yra „GSM 900“ standarto tinklo, tad veikia 900 MHz dažnių juostoje. Šis tinklas vis dar yra palaikomas, tad jais skambinti ar siųsti trumpąsias žinutes galima ir dabar“, – pastebi „Telia“ atstovas.

Scanpix nuotr./„Nokia“ telefonai
Scanpix nuotr./„Nokia“ telefonai

Jo teigimu, daugiau nei 20 abonentų sėkmingai naudoja ir 2009 m. išleistą „Nokia 1661“ mobilųjį telefoną. Spalvotą ekraną turintis įrenginys jau kiek panašesnis į šių dienų telefonus ir nors yra pagamintas prieš daugiau nei dešimtmetį dar sėkmingai veikia.

Praėjusio tūkstantmečio įrenginiai – nauja tendencija

T.Grinevičius teigia, kad praėjusio tūkstantmečio įrenginiai tampa net tam tikra tendencija, kurią pradėjo žymūs užsienio šalių atlikėjai. Socialiniame tinkle „Tik Tok“ plinta vaizdo įrašai, kuriuose „Z kartos“ atstovai džiaugiasi už mažiau nei 20 dolerių įsigytais praėjusio tūkstantmečio pabaigoje sukurtais įrenginiais bei dalinasi patarimais kaip pasidaryti kokybišką nuotrauką su žemos kokybės kameromis.

Seni mobilieji įrenginiai tampa puikia galimybe ne tik išsiskirti iš minios, bet ir atitrūkti nuo nuolatinio informacijos srauto ir socialinių tinklų turinio, kurį suteikia išmanieji įrenginiai. „Nokia“ telefonų gamintojai pastebi, kad „Z kartos“ atstovai nėra jų įprasti klientai, nes „Nokia“ telefonai nebuvo šios kartos pirmieji telefonai, tad jie apie juos sužino iš socialinių tinklų.

„Nauja nostalgiška mada prasidėjusi su skaitmeninių kamerų sugrįžimu įžengia ir į telefonų rinką. Į tai dėmesį atkeipę „Samsung“ pristatė atlenkiamo išmaniojo telefono modelį, kuris ir Lietuvoje yra perkamiausių telefonų sąrašuose. Vis dėlto, „Z kartos“ atstovai vis dažniau atsigręžia į senovinius įrenginius ir mėgaujasi jų suteikiama galimybe atsijungti nuo daugybės programėlių išmaniuosiuose telefonuose“, – apibendrina „Telia“ paslaugų architektas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs