Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviškas startuolis „kevin.“ pritraukė 61,6 mln. eurų investiciją

Mokėjimų platforma „kevin.“, įsikūrusi Vilniuje, pritraukė 65 mln. dolerių (61,6 mln. eurų) investiciją, praneša puslapis „TechChrunch.com“. Skelbiama, kad „kevin.“ kuria naują mokėjimų infrastruktūrą, tiesiogiai integruojamą su bankais.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Lietuvoje veikiančią įmonę „kevin.” įkūrė Tadas Tamošiūnas ir Pavelas Sokolovas, kurie interviu „TechCrunch.com“ teigė, kad gautas lėšas planuojama panaudoti tolesniam technologijos tobulinimui bei žmonių samdymui, siekiant įsitvirtinti daugiau rinkų – pirmiausia, visoje Europoje.

„kevin.” šiuo metu yra pritraukęs 77 mln. dolerių (73 mln. eurų) investicijų ir savo vertės neatskleidžia.

Šiame etape daugiausiai investuoja JAV investicijų bendrovė „Accel”, taip pat dalyvauja investicinė bendrovė „Eurazeo” ir ankstesni investuotojai – „OTB Ventures”, „Speedinvest”, „OpenOcean” ir „Global Paytech Ventures".

Šiame raunde taip pat investuoja Harry Stebbingsas iš „20VC” , „Supercell” generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Ilkka Paananenas bei buvęs „Venmo” generalinis direktorius Amitabhas Jhawaras.

Lietuviškas startuolis jau pritraukė 6 tūkst. prekybininkų iš 12 Europos rinkų. Iš pradžių įmonė paslaugas teikė elektroninėms parduotuvėms, o neseniai perėjo ir prie fizinių.

123RF.com nuotr./Parduotuvė
123RF.com nuotr./Parduotuvė

Planuojama, kad iki šių metų pabaigos naudojantis „kevin.“ bus galima atsiskaityti maždaug 35 proc. Europos mokėjimo terminalų, o po metų – 85 proc.

Pasak įmonės įkūrėjų, mokėjimai iš sąskaitos į sąskaitą, kai iš esmės pinigai nurašomi tiesiogiai iš pirkėjo ir pervedami į pardavėjo sąskaitą, jau seniai yra daug pigesnė tiesioginė alternatyva mokėjimams kortelėmis ir su tuo susijusiems mokesčiams.

123RF.com nuotr./Atsiskaitymas kortele
123RF.com nuotr./Atsiskaitymas kortele

Tačiau problema ta, kad didžioji dalis jau egzistuojančios mokėjimų iš sąskaitos į sąskaitą infrastruktūros yra labai gremėzdiška, todėl ją sunku išplėsti ir integruoti į bet kokias naujas paslaugas.

„Metus dirbęs „kevin.” iš pradžių sulaukė daug nepatiklumo dėl to, ar aplikacijų programavimo sąsają galima sukurti taip, kad būtų galima ją integruoti su bankais, kurie tradiciškai vangiai tai priima. Žinoma, yra išimčių, pavyzdžiui, dėl pastangų, susijusių su atvirąja bankininkyste, kurias matėme Jungtinėje Karalystėje, tačiau apskritai tai yra fragmentiška sritis. Dabar mes esame viena ir vienintelė įmonė rinkoje, kuri turi už to slypintį techninį sprendimą”, – nurodė P.Sokolovas.

Šiuo metu yra ir kitų įmonių, kurios seka šiuo pavyzdžiu. „Worldline” kuria sprendimą, leidžiantį priimti mokėjimus iš sąskaitos į sąskaitą, sakė T.Tamošiūnas, tačiau, jo teigimu, prireiks ne vienerių metų, kol jiems pavyks tai padaryti.

Nors elektroninės prekybos mastai ir toliau išlieka dideli, tačiau po koronaviruso pandemijos piko vėl grįžtant prie fizinių parduotuvių dėmesys joms taip pat auga.

„Visi ieško būdų, kaip pagerinti pardavimus prekybos vietose”, – sakė T.Tamošiūnas.

„kevin.“ įkūrėjai nenorėjo komentuoti, kokios įmonės beldžiasi į jų duris, tačiau galima įsivaizduoti, kad kiti dideli mokėjimų technologijų žaidėjai (įskaitant „Stripe”, „Adyen”, „PayPal” ir galbūt net didžiąsias kredito kortelių bendroves) gali būti vieni iš tų, kurie norėtų įsigyti šią technologiją diversifikacijos tikslais. Kol kas „kevin.“ atsisakė su jais bendradarbiauti net kaip strateginis investuotojas, norėdamas išlikti neutralus ir neprisirišti prie konkrečių platformų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?