Visą savaitę jis vyks septyniolikoje Lietuvos miestų ir rajonų, bus surengta apie 350 nemokamų renginių, pranešė organizatoriai.
Bus rengiamos ekskursijos, laboratoriniai ir praktikos darbai, matematikos ir fizikos mėgėjams bus įrengtas pabėgimo kambarys. Įvairaus amžiaus moksleiviai ir kiti norintieji galės konstruoti robotus, per mikroskopą stebėti vėžines ląsteles ir matuoti bakterijas, generuoti verslo idėjas, stebėti žvaigždes, išbandyti virtualios reabilitacijos metodus, modeliuoti eismo srautus, konstruoti vėjo jėgainių modelius, kurti virtualios tikrovės aplinkas ir kt.
Kauno technologijos universitete veiks kompiuterinių žaidimo kūrimo dirbtuvės, išmaniuoju telefonu bus galima atlikti įvairius fizikinius eksperimentus, o matematikos mėgėjai išbandys sportinį bridžą. Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai paaiškins, kaip apsisaugoti nuo sparčiai daugėjančių parazitų pernešamų ligų – tokių kaip Laimo liga ar erkinis encefalitas.
Vilniaus universiteto filosofai pasakos, kaip efektyviai dirbti nuotoliniu būdu ir kaip parduoti empatiją. Vilniaus kolegijoje bus rodoma, kaip robotai padeda buhalteriams. Klaipėdoje, be jūros mokslų, bus galima sužinoti apie dirbtinių Žemės palydovų funkcijas, išmaniosios statybos principus, vyks virtualios ekskursijos po Prūsijos laikų Klaipėdą. Šiauliai dėmesį skirs LEGO robotikai, veiks kūrybiškumo laboratorija ir vyks varžybos su pačių pasigamintais lėktuvų modeliais. Panevėžyje numatyti robotų programavimo ir konstravimo užsiėmimai.
Dėl koronaviruso grėsmės organizatoriai dalyviams pasiūlys ir nuotolinių renginių – beveik šimtą tiesioginių transliacijų iš įvairių mokslo centrų laboratorijų.
„Geriausi savo sričių specialistai kalbės apie klimato pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje, kibernetinio saugumo situaciją ir jį užtikrinančias technologijas, apie smegenų tyrimų naujienas“, – teigiama pranešime.
Virtualiai bus galima apžiūrėti ir mamutų parodą.
Daugumoje renginių dalyvių skaičius yra ribojamas iki 10–30 asmenų.