Šios investicijos dėka bus didinamos esamos gamybos apimtys, našumas ir išlaikomos konkurencingos produktų kainos patenkinant augančius rinkos poreikius.
„Pagrindinis mūsų tikslas – įdiegti aukšto lygio automatizuotą biotechnologinę gamybos liniją. Įdiegę naujus gamybos pajėgumus padidinsime biotechnologijų sektoriaus kuriamą pridėtinę vertę Lietuvoje bei prisidėsime prie spartesnio tvarių ir ekonominę naudą kuriančių technologijų vystymo Europos ir kitų žemynų žemės ūkyje.
Unikalia mikroorganizmų gryninimo technologija pasižyminti pramoninės biotechnologijos linija bus išskirtinė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Technologija leis efektyvinti didelio našumo ir aukšto stabilumo miltelinės frakcijos mikrobiologinių produktų gamybą“, – pasakoja „Nando“ vadovas Justinas Taruška.
Bendra investicijų vertė per dvejus į šiuos atnaujinimo procesus sieks daugiau nei 2 mln. eurų. Gamybos modernizacija apima tiek mikroorganizmų, tiek mikroskopinių grybų auginimo ir gryninimo procesus. Planavimas ir pasirengimas jos kūrimui truko trejus metus. Šios plėtros kontekste vykdomas projektas iš dalies finansuojamas „Norway grant“ finansinių mechanizmų (projekto vertė daugiau nei 1,2 mln. eurų). Drauge su „Nando“ prie projekto dirbs ir „SINTEF Industry“ – išskirtinis mokslinių tyrimų centras ne tik Šiaurės šalių, bet ir visos Europos mastu.
„Tikslingai į dirvožemį įterpti mikroorganizmai gali iš dalies pakeisti mineralines trąšas ir augalų apsaugos produktus, taip pat prisidėti prie organinės anglies fiksacijos dirvožemyje, taip mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų problemą. Žinoma, siekdami pagerinti gamybos efektyvumą ir našumą, norime išlaikyti ir konkurencingas galutinių produktų kainas“, – tikina J.Taruška.
„Nando“ yra 2007 m. Lietuvoje įsteigta biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius produktus ir cheminius priedus žemės ūkiui bei pramonei. Turėdama vieną didžiausių MTEP (mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros) centrą Šiaurės Europoje ir bendradarbiaudama su tyrimų centrais bei universitetais visame pasaulyje, „Nando“ sukūrė daugiau nei 50 gaminių, skirtų augalininkystei, gyvulininkystei ir kitoms pramonės šakoms.
Šiuo metu įmonė aktyviai vysto eksporto plėtrą, o gaminami produktai yra platinami ir tyrimai atliekami daugiau kaip 30-yje šalių Europoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Amerikoje.