Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos kosmoso asociacija lietuvių kosmoso lenktynėse ragina prilaikyti arklius

Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas Vidmantas Tomkus, reaguodamas į vieno iš dviejų lietuviškų palydovų, kurie gruodį pirmą kartą pakils į kosmosą, komandos tikrovės neatitinkančius informacinius pranešimus, penktadienį išplatino viešą kreipimąsi, ragindamas baigti informacinį karą, mat jis gali pakenkti Lietuvos santykiams su tarptautine kosmoso bendruomene.
Palydovo „LitSat-1“ išlydėtuvių į Hjustoną akimirka
Palydovo „LitSat-1“ išlydėtuvių į Hjustoną akimirka / Jono Klėmano nuotr.

Šią savaitę pirmieji lietuviški palydovai – Kauno technologijos universiteto remiamas „LitSat-1“ ir Vilniaus universiteto „LituanicaSat-1“ – Hjustone (JAV) sėkmingai atliko paskutinius NASA skrydžio saugumo patikrinimus ir buvo sudėti į paleidimo įrenginį.

Du Lietuvos palydovai į kosmosą bus paleisti su dar dviem JAV ir vienu Peru mokslininkų palydovu iš vieno įrenginio.

V.Tomkus atkreipė dėmesį į šią savaitę Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie palydovą „LituanicaSat-1“, kuriuose tikinama, kad Lietuvos palydovus į kosmosą ketinanti paleisti bendrovė „NanoRacks LLC“ „LituanicaSat-1“ paskyrė visų penkių palydovų, kurie kils iš vieno paleidimo įrenginio, flagmanu.

Dėl tokio tikrovės neatitinkančio turinio skelbimo užsienio organizacijų vardu kyla nesusipratimų bendradarbiaujant su tarptautine kosmoso industrijos bendruomene, – teigia V.Tomkus.

Be to, skelbiama ir tikrovės neatitinkanti informacija, kad LituanicaSat-1“ palydovas bus pirmasis orbitą apskriesiantis lietuviškas palydovas.

„Šie teiginiai ne tik suponuoja tikrovės neatitinkančią paleidimo tvarką ir jos nustatymo kriterijus, bet ir klaidinančiai pateikia JAV kompanijos „Nanoracks LLC“ ir kosmoso agentūros NASA vardu, – rašoma V.Tomkaus kreipimesi. – Dėl tokio tikrovės neatitinkančio turinio skelbimo užsienio organizacijų vardu kyla nesusipratimų bendradarbiaujant su tarptautine kosmoso industrijos bendruomene, kur mūsų šalis dar tik žengia pirmuosius žingsnius.“

Jis pridūrė, kad visa NASA vardu skleidžiama informacija turi būti griežtai suderinta su NASA, ir paragino Lietuvos kosmoso industrijos atstovus veikti bendram labui.

KTU remiamo „LitSat-1“ misija – kosmose išmėginti pjezo variklius. VU „LituanicaSat-1“ tikslas – išbandyti lietuvių vystomas technologijas ir testuoti alternatyviuosius energijos šaltinius.

Anksčiau planuota į kosmosą siųsti vieną lietuvišką palydovą, tačiau dalis prie projekto dirbusių narių nusprendė sukurti ir siųsti atskirą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos