Atnaujinta stebėjimo sistema
Dirbtinio intelekto sprendimas prieinamas LMT eismo analizės platformoje. Įmonės siūlo pilną paslaugų paketą, kurį sudaro kamerų nustatymas, programinė įranga duomenų analizei ir priežiūra. Tam, kad būtų galima stebėti ir analizuoti judėjimą bet kurioje vidaus ar lauko vietoje, užtenka vienos kameros.
„Ši unikali pasaulyje paslauga bus pirmiausia pristatoma Baltijos šalyse. Mūsų misija – dirbtinio intelekto pagalba išgauti didžiausią naudą iš jau įrengtų vaizdo stebėjimo sistemų. Šis inovatyvus produktas leidžia miestų bei kelių planuotojams priimti geriausius sprendimus“, – sakė viena iš „Fyma“ įkūrėjų Karen Kangro Burns.
Siūlomas sprendimas gali nustatyti eismo intensyvumą, eismo dalyvių tipus (pėstieji, mašinos, dviračiai ir kt.), stabtelėjimo trukmę, judėjimo trajektoriją bei stebimų žmonių demografinius duomenis. Jis padės nustatyti pavojingiausias miesto vietas, kurioms reikalinga papildoma infrastruktūra, taip pat fiksuos pažeidimus – jų duomenys bus panaudoti tik planavimui.
Lietuvoje gerai išvystytas vaizdo stebėjimas ypač palankus šiam technologiniam sprendimui – šalyje eismo judėjimą stebi keli šimtai kamerų. Vien Vilniuje tokių kamerų yra daugiau nei šimtas.
Pasak ryšio tiekėjo LMT inovatyvių ekosistemų vadovės Elinos Lidere, LMT nori padėti išspręsti eismo problemas pasitelkdama šiuolaikiškiausias technologijas.
„Mūsų technologinės žinios, gerai išvystytas mobiliojo ryšio tinklas Baltijos šalyse ir „Fyma“ dirbtiniu intelektu pagrįsta analizė leidžia pasiūlyti miestams geriausius sprendimus, kurie padėtų eismui ir viešosioms erdvėms tapti dar saugesniais“, – sakė E.Lidere.
Po pasiūlymo Baltijos šalių savivaldybėms planuojama žengti ir į kitas rinkas. „Fyma“ atstovė Karen Bangro Burns teigia, kad įmonė bendrauja su potencialiais klientais Lietuvoje, tačiau kol vyksta derybos, rezultatus atskleisti dar anksti.
Naujoji paslauga yra visiškai saugi ir atitinka visas duomenų apsaugos taisykles. Vaizdo įrašuose negalima atpažinti veidų, jokios nuotraukos ar įrašai nėra išsaugomi. Medžiagą analizuoja tik dirbtiniu intelektu paremta programinė įranga, kuri neatlieka veidų atpažinimo ir visus naudojamus duomenis paverčia anonimiškais, taip apsaugodama bet kokią jautrią informaciją.
„Fyma“ programinė įranga jau šiandien naudojama Estijoje ir Latvijoje. Vienas iš pilotinių projektų – Valmieros miestas, kur technologinis sprendimas panaudotas moksliniame tyrime, siekiančiame suprasti žmonių elgesį aplink COVID-19 informacinį plakatą. Projektas buvo vykdomas tris mėnesius. Technologija taip pat testuojama Londono Karalienės Elžbietos olimpiniame parke. Jame dirbtinis intelektas mokomas atpažinti ir analizuoti elektrinių paspirtukų bei elektrinių dviračių eismą, keliantį vis didesnį susirūpinimą miestų savivaldoms.
„Fyma“ tikslas – dirbtinio intelekto pagalba prasmingai išnaudoti informaciją, teikiamą daugiau nei milijardo kamerų pasaulio miestuose. Įmonės kuriama programinė įranga paremta sąveika tarp kamerų ir kompiuterinės regos algoritmų. Lyginant su specialiomis kamerų sistemomis, ši programinė įranga reikalauja daug mažiau kompiuterio pajėgumų ir yra pigesnė naudoti.
Praėjusią žiemą dvejus metus dirbantis Estijos startuolis pritraukė 1,55 milijono eurų investiciją. Iš viso „Fyma“ yra pritraukusi daugiau nei 1,8 milijono eurų investicijų. Be to, ruošiamasi naujam, didesniam finansavimo etapui 2022 m. pradžioje.