Konkurso komisijos narys, dr. Linas Bevainis, Vilniaus universiteto Kartografijos ir geoinformatikos katedros dėstytojas, įsitikinęs:
„Dalyvaudami konkurse mokiniai ne tik daugiau sužino apie modernią geografiją, kartografiją, bet ir mokosi savo potyrius, įspūdžius, emocijas perkelti į istorijas, pasakojimus ir visa tai pavaizduoti žemėlapiuose. Tai skatina smalsumą, pažinimą, toleranciją kitoms tautoms, erdvinį mąstymą. Taip pat leidžia įvaldyti technologijas. Džiaugiuosi, kad mokytojai kuria, jie pilni idėjų ir savo projektuose atskleidžia, jog yra ne tik technologiškai išprusę, kūrybingi, seka aktualijas, perduoda meilę gimtam kraštui, bet savo pavyzdžiu motyvuoja mokinius, įtraukia į bendrą veiklą. Man džiugu matyti mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą ir užsidegimą kuriant žemėlapius.“
„Man patinka šio konkurso laisvė: temos, formato. GIS technologijos leidžia nutolti nuo pamokos formato, pažvelgti į savo šalį, pasaulį, problemą, hobį dar plačiau, originaliau. Džiaugiamės, kad konkurso idėją palaiko ir prie populiarinimo prisideda Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Kartografijos ir geoinformatikos katedra, Lietuvos geografų draugija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras“ , – sakė konkurso kuratorė „Hnit-Baltic“ projektų vadovė dr. Jurgita Rimkuvienė.
2020 m. kovo 16 dieną bus paskelbti publikai labiausiai patikę darbai iš kiekvienos kategorijos ir pats pačiausias – daugiausia balsų sulaukęs – darbas ar mokyklos projektas. Jo autoriams bus įteiktas specialus „Hnit-Baltic“ simpatijų apdovanojimas.
Su visais 2019/2020 metų „Mano žemėlapis Lietuvai“ mokinių darbais ir mokyklų GIS projektais susipažinti ir savo balsą atiduoti galite apsilankę konkurso svetainėje.