Kalifornijoje įsikūręs aerokosminis startuolis tikisi pasiųsti savo CAPSTONE erdvėlaivį į Mėnulio orbitą ir išbandyti navigacijos sistemas, taip paruošiant dirvą būsimiems vizitams.
Kompanija savo veiklą pradėjo ne tuščioje vietoje. Tiesą sakant, ši įmonė savo komercinę raketą „Electron“ skraidino jau 12 kartų ir į Žemės orbitą iškėlė 53 palydovus.
Anksčiau „Rocket Lab“ skelbė nuo kitų metų atliksianti misijas JAV Nacionaliniam žvalgybos biurui iš Paleidimo komplekso 1 Naujojoje Zelandijoje.
Mėnulio palydovas CAPSTONE į Mėnulio orbitą bus skraidinamas, naudojant atnaujintą „Rocket Lab“ išbandytą „Photon“ erdvėlaivį, kuris jau yra kėlęs krovinius, taip pat ir palydovus.
„Photon“ turi 3D spausdintuvu pagamintą variklį „HyperCurie“. Tai yra tos pačios įmonės skystu kuru varomo variklio „Curie“ patobulinta versija. 2018 metais ši senesnio modelio raketa jau buvo panaudota iškelti du „CubeSat“ formato palydovus į orbitą – tai buvo pirmasis sėkmingas „Rocket Lab“ orbitinis skrydis.
Jei viskas vyks pagal planą, CAPSTONE palydovas skries 1 600 kilometrų aukštyje virš Mėnulio paviršiaus. Tiesą sakant, jis lėks toje pačioje orbitoje, kurioje NASA planuoja savo pilotuojamai „Lunar Gateway“ kosminei stočiai.
Bet „Rocket Lab“ ties tuo apsistoti neketina. „Žvelgiame ne tik į Mėnulį, bet ir į Venerą, ir į Marsą“, – leidiniui „The Verge“ sakė „Rocket Lab“ Mėnulio programos vadybininkė Amanda Stiles.