Investicijomis „Microsoft“ siekia iki 2018 m. į programą „Partneriai mokyme“ įtraukti 20 mln. mokytojų. Per 10 šios programos gyvavimo metų „Microsoft“ į mokytojų informacinių technologijų įgūdžius jau investavo 500 mln. dolerių.
„Pradėję „Partneriai mokyme“ programą vadovavomės principu, kad išsilavinimas yra kertinė žmogaus teisė ir svarbiausia investicija į ateitį. Mes toliau investuosime į naujus technologinius sprendimus švietimo srityje ir padėsime mokytojams ir mokiniams išnaudoti žinių potencialą“, – sakė „Microsoft“ valdybos pirmininkas Billas Gatesas.
IT įgūdžių mokytis galima pradėti nuo pradinių klasių
Programa „Partneriai mokyme“ yra pagrindinė naujos „Microsoft“ švietimo iniciatyvos „YouthSpark“ dalis. Ši iniciatyva kuria galimybes įgyti išsilavinimą daugiau nei 300 milijonų jaunų žmonių ir paruošti juos darbo rinkos poreikiams ateityje. Į programą „YouthSpark“ patenka didžiausias pasaulyje jaunimo technologijų konkursas „Imagine Cup“, studentų skatinimo programa „DreamSpark“, verslo skatinimo programa „BizSpark“ ir dar daugiau nei 20 programų.
Moksleiviai, kurie pradeda dalyvavimą „Microsoft YouthSpark“ programose nuo pradinės mokyklos įgyja IT įgūdžių, išmoksta naudotis naujausiais produktais ir programos pabaigoje gali įgyvendinti savo idėjas bei pritaikyti jas realiame darbe. „YouthSpark“ gali dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų ir studentai nuo 19 iki 24 metų.
Lietuvos mokytojų ir mokinių IT įgūdžiams – dešimtys „Microsoft“ produktų
Glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija bendrovė „Microsoft“ programą „Partneriai mokyme“ mūsų šalyje vykdo nuo 2003 metų. Pagal šią programą Lietuvos mokiniai naudojasi daugiau nei 20 „Microsoft“ produktų skirtų mokymuisi. Mokslo institucijoms „Microsoft“ nemokamai suteikia pagrindinius „Office“ įrankius, kurie veikia debesų technologijos pagrindu. Klasėse taip pat veikia matematikos, geografijos, geometrijos ir kitų dalykų pagalbininkai mokiniams, klasės darbo organizavimo programos ir programos, padedančios mokytojams paįvairinti pamokas.
„Partnerystėje su „Microsoft“ įžvelgiame daug galimybių, kaip šiuolaikinės IT gali kurti efektyvų ir įtraukiantį mokymo ir mokymosi procesą. Lietuvos švietimo sistemai labai svarbu, kad technologijos bendrovės skiria didžiulį dėmesį ir investicijas švietimui. Tokios programos kaip „Partneriai mokyme“ suteikia mokytojams ir mokiniams elektroninių įgūdžių, kurie yra svarbūs šiuolaikinėje darbo rinkoje“, – sakė Vaino Brazdeikis, Švietimo informacinių technologijų centro direktorius.
Lietuvos mokykla – tarp pasaulio novatoriškiausių
Forume „Partners in Learning Global Forum“ taip buvo išrinktos 36 inovatyviausios pasaulio mokyklos, kurios dalyvaus pasauliniame „Microsoft“ novatoriškų mokyklų ture. Tarp jų pateko ir Lietuvos mokykla – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija.
Pasauliniu novatoriškų mokyklų turu bus siekiama asmeniškai supažindinti įstatymų leidėjus ir vyriausybės institucijas su novatoriškų mokyklų pavyzdžiais. Pasaulinį turą rengs nevyriausybinės organizacijos, kurios prisideda prie tikslo suteikti 21 amžiaus mokymo ir mokymosi įgūdžius mokytojams ir moksleiviams.
Daugiau apie „Microsoft YouthSpark“ programą galite sužinoti paspaudę šią nuorodą, o detalų „Partneriai mokyme“ programos aprašymą rasite čia.