Bendrovė teigia surinkusi „nedidelę armiją“ geriausių pasaulio biologų, programuotojų ir inžinierių, kurie į vėžį žiūrės kaip į kompiuterinę problemą.
Šią vasarą „Microsoft“ atidarė pirmą laboratoriją, kurioje patikrins kompiuterių mokslininkų, kuriančių didžiulius vidinių ląstelių tinklų žemėlapius, atradimus.
Mokslininkai netgi kuria iš DNR pagamintą kompiuterį, kuris galėtų gyventi ląstelių viduje ir ieškoti trūkumų kūno tinkluose, tokių kaip vėžys. Jeigu kompiuteris pamatytų vėžio grėsmę, jis perkrautų sistemą ir išvalytų ligotas ląsteles.
„Aš manau, kad tai yra labai natūralus dalykas „Microsoft“, nes mes turime milžinišką patirtį kompiuterių moksle, o tai, kas vyksta vėžyje, yra skaičiavimo problema, – sakė „Microsoft“ tyrimų laboratorijos vadovas Chrisas Bishopas. – Ir tai nėra tik analogija, tai labai gili matematinė įžvalga. Biologija ir kompiuterija yra disciplinos, kurios atrodo labai skirtingos, tačiau pačiu fundamentaliausiu lygiu jos turi gilias jungtis.“
Biologinio skaičiavimo grupė „Microsoft“ kuria molekulinius kompiuterius, pagamintus iš DNR, kurie veiktų tarsi daktarai, galintys pastebėti vėžines ląsteles ir jas sunaikinti.
„Tai ilgas laikotarpis, tačiau aš manau, kad per dešimtį metų bus techniškai įdėti išmanią molekulinę sistemą, kuri gebėtų aptikti ligą“, – sakė grupės vadovas Andrew Philipsas.