„Microsoft“ apie planus paskatinti „Windows 10“ diegimą informavo dar praėjusiais metais. Dabar bendrovė „Windows 10“ atnaujinimą pakeitė iš „pasirinktino“ į „rekomenduojamą“, todėl visuose kompiuteriuose, kuriuose aktyvuoti automatiniai atnaujinimai – numatytas ir geriausias būdas apsaugoti kompiuterį nuo saugumo spragų – „Windows 10“ bus įdiegta be atsiklausimo.
„Windows 10“ gali užimti nuo 3,5 GB iki 6 GB. Turintiems nedaug vietos ar ribotą duomenų kiekį, tai gali sukelti problemų.
Atsiųsta operacinė sistema gali automatiškai pradėti instaliavimo procesą, o vartotojams iššoks pranešimas, kad jie gali tęsti arba sustabdyti įrašymo procesą. Tačiau, kaip pažymi „The Guardian“, tikėtina, kad dalis vartotojų operacinę sistemą įsirašys nenorėdami – vidury darbo kompiuterio iššokus lentelei per neapdairumą paspaus „Ok“, – ir nebegalės naudotis kompiuteriu, kol įrašymo procesas nebus baigtas.
Tuomet vartotojai turės 31 dieną sugrįžti prie ankstesnės programinės įrangos versijos. Vartotojai taip pat galės rankiniu būdu užkirsti kelią atnaujinimui, tačiau tai turės padaryti greitai.
Dauguma „Windows“ programinės įrangos atnaujinimų užima nedaug vietos, tačiau „Windows 10“ gali užimti nuo 3,5 GB iki 6 GB. Turintiems nedaug vietos ar ribotą duomenų kiekį, tai gali sukelti problemų.
„Jeigu dirbdami su „Windows 7“ „Windows 8.1“ turite ribotą interneto jungtį, tuomet galite išjungti atnaujinimus. Tačiau mes primygtinai skatiname to nedaryti, nes būsite pažeidžiamas interneto grėsmėms“, – sakė „Microsoft Windows“ ir Įrenginių padalinio viceprezidentas Terry Myersonas.
„Windows 10“ sulaukė teigiamų atsiliepimų ir tai buvo viena geriausių „Microsoft“ programinės įrangos versijų nuo „Windows 98“ dėl suderinamumo su įrenginiais ir patogumo.
Iki praėjusių metų pabaigos „Windows 10“ buvo įrašyta 200 mln. kompiuterių ir, remiantis interneto analitikos bendrovės „StatCounter“ duomenimis, sudarė 13,7 proc. visų stalinių kompiuterių interneto naudotojų. „Windows 7“ vis dar buvo lyderis ir užėmė 46,7 proc. rinkos.