„Mirties kelias“ Kurske Rusijos pajėgoms tapo dar mirtinesnis

Pasak buvusio Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjo Antono Heraščenkos, spalio viduryje Ukrainos kariai trumpą asfalto ruožą vakarų Rusijos Kursko srityje pavertė „mirties keliu“. Praėjus šešioms savaitėms, jie tai padarė dar kartą, rašo „Forbes“.
Ukrainiečių vadinamas „mirties kelias“
Ukrainiečių vadinamas „mirties kelias“ / Stop kadras

Ukrainos 225-ojo šturmo bataliono paskelbtame vaizdo įraše matyti mažiausiai 10 naujai sunaikintų karo mašinų greta senesnių nuolaužų. Kelias už Zelionyj Šliacho „tapo spąstais Rusijos pajėgoms“, paskelbė 225-asis šturmo batalionas: „Laukai užminuoti, kelias yra taikinys mūsų artilerijai, o kiekvienas judesys atidžiai stebimas“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė savo pajėgoms laiko iki vasario mėnesio išstumti Ukrainos pajėgas iš 1000 kv. m ploto, kurį jos užėmė Kurske nuo rugpjūčio pradžios. Tačiau rusų technika iš ketverto jūrų ir oro desanto brigadų bei pulkų toliau puola tuo pačiu keliu netoli Zelionyj Šliacho, mažyčio kaimelio vakariniame Kursko pakraštyje. O ukrainiečiai jas vis atmuša minomis, dronais ir artilerija.

Naujausių žūčių mišinys pasakoja istoriją. Spalį rusų puolimuose daugiausia dalyvavo pėstininkų kovos mašinos „BTR-82“. Mažiausiai 40 šių 16 tonų sveriančių aštuonių ratų transporto priemonių, kurias Kremlius ką tik pristatė į fronto liniją.

Atrodo, kad „BTR-82“ trūksta. Sprendžiant iš rūkstančių nuolaužų palei Zelionyj Šliacho kelią, pastaruoju metu buvo puolamos vikšrinės kovos mašinos „BMP“ ir „BMD“, šarvuoti vilkikai „MT-LB“ ir šarvuoti sunkvežimiai „Buran“.

Tačiau „BMP“, „BMD“ ir „MT-LB“ taip pat gali būti neilgaamžiai – ir rusams gali tekti į mūšį važiuoti bet kokiomis transporto priemonėmis, kurias Rusijos pramonė gali greitai pristatyti. „Manau, kad per būsimus puolimus pamatysime daug naujo transporto“, – prognozavo Ukrainos jūrų pėstininkų korpuso bepiločių lėktuvų operatorius slapyvardžiu Kriegsforscher, gynęs kelius vakariniame Kursko pakraštyje.

Kriegsforscher tikisi, kad tarp naujų mašinų bus bent dviejų tipų šarvuoti sunkvežimiai: 14 tonų sveriantis „Typhoon-VDV“ ir 8 tonų sveriantis „Tigr“.

Abiejų sunkvežimių modelius palyginti lengva sukonstruoti, tačiau nė vienas iš jų negali prilygti 21 toną sveriančiam „BMP-3“ pagal šarvuotumą ir judrumą bekelėje.

Neturėdami kito pasirinkimo, kaip tik riedėti asfaltu prie Zelionyj Šliacho ir tai daryti be sunkiųjų šarvų, sunkvežimiai gali būti dar labiau pažeidžiami nei prieš juos buvusios ratinės ir vikšrinės kovos mašinos. Kurske esančios ukrainiečių pajėgos, kurių skaičius yra mažesnis, to tikisi. „Mes visiškai išnaudojame jų pažeidžiamumą“, – aiškino 225-ojo šturmo bataliono vadas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai