Abu kartus gravitacinės bangos LIGO observatoriją pasiekė po juodųjų skylių susijungimų, tik šįkart besijungiančios juodosios skylės buvo gerokai mažesnės. Jų masė buvo atitinkamai 8 ir 14 kartų didesnė nei Saulės, o nuo Žemės jos nutolusios per 1,4 mlrd. šviesmečių.
Susijungusių juodųjų skylių masė Saulės viršijo 21 kartą. Maždaug vienai Saulės masei lygi energija buvo konvertuota ir pernešta gravitacinių bangų.
„Svarbiausia, kad dabar gravitacinės bangos užfiksuotos antrą kartą, – sakė LIGO atstovė Gabriela González iš Luizijanos valstijos universiteto. – Tačiau labai svarbu, kad šis kartas yra kitoks, jis parodo, kad egzistuoja juodųjų skylių sistemų spektras.“
Bendrojoje reliatyvumo teorijoje teigiama, kad kosmoso erdvėlaikį gali iškreipti masyvūs Visatos objektai – panašiai kaip į vandenį įmestas akmuo sukuria raibulius paviršiuje, šie kosminių kūnų sukuriami erdvėlaikio iškreipimai per kosmosą sklinda gravitacinių bangų pavidalu.
Didžiausias gravitacinių bangų šaltinis yra besijungiančios juodosios skylės – jų susijungimo metu susidaranti gravitacinė energija trumpą laiką gali būti panaši į visų regimoje Visatoje matomų žvaigždžių gravitacinę energiją.
Stiprių gravitacinių bangų šaltinis taip pat gali būti neutroninės žvaigždės ir supernovos.
Tikėtina, kad A.Einsteino hipotezę patvirtinę mokslininkai gaus ir Nobelio fizikos premiją.