„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mokslininkai papildė naktį šviečiančių gyvūnų sąrašą – išrastos ir naktį šviečiančios žuvys

Jau išvesta daug organizmų, kurie naktį šviečia tamsoje. Tai katės, šunys, kiaulės, beždžionės. Žmonės dažnai į tokius mokslininkų tyrimus žiūri kaip į mokslininkų žaidimą, tačiau tokie tyrimai daromi ne dėl smagumo – jie turi ir rimtų mokslinių priežasčių.
Mokslininkai išvėdė šviečiančių žuvų rūšį
Mokslininkai išvedė šviečiančių žuvų rūšį / Youtube nuotr.

Genetinę inžineriją biologai naudoja įvairiems tikslams. Tokiu būdu jie gali daugiau sužinoti apie genų funkcijas, sustiprinti arba nuslopinti jų išraišką. Kai kurie genai yra pleiotropiniai – jie turi įtakos daugeliui fenotipų, net jei jie atrodo nesusiję, rašo iflscience.com.

Dėl šios priežasties ypač svarbu suvokti, kur genas yra išreikštas, tačiau tai padaryti labai sunku. Dėl to žalieji fluorescenciniai baltymai įdedami į genomą ir pagaminti matomą ženklą tuomet, kai yra išreikštas norimas genas.

Tai leidžia mokslininkams sužinoti, ar genų inžinerija buvo sėkmingai pabaigta norimoje vietoje. Tokiais tyrimais tikimasi išsiaiškinti, ar įmanoma į žmonių organizmą įterpti geną ir taip gydyti genetinius susirgimus.

Pernai mokslininkams pavyko išvesti ir šviečiančių paršelių rūšį – įšvirkštė fluorescencinio baltymo, paimto iš medūzos. Todėl gimę paršeliai švytėjo žalia spalva.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs