Tyrėjai dešimtmečius žinojo, kad žinduoliai turi pažangią komunikacijos formą, ir naudoja tam tikrus garsus, kurie leidžia išreikšti laimę, stresą, jaudulį ir kitas emocijas ar būsenas.
Tačiau dabar mokslininkai pirmą kartą parodė, kad delfinai keičia garsus tam, kad suformuodami individualius „žodžius“, iš kurių sudaromi sakiniai.
Mokslininkai iš Karadago gamtos rezervato Rusijoje įrašė, kaip du Juodosios jūros delfinai afalinos vienas su kitu kalba baseine. Jie pastebėjo, kad kiekvienas delfinas klausydavo kito delfino skleidžiamų garsų nepertraukdamas kito.
„Įvairių mūsų eksperimentuose užregistruotų impulsų analizė parodė, kad delfinai paeiliui kurdavo sakinius ir vienas kito nepertraukdavo. Tai leidžia manyti, kad vienas delfinas klausėsi kito delfino impulsų prieš sukurdamas savo“, – sakė tyrimo vadovas dr. Viačeslavas Riabovas.
Tyrėjai nustatė, kad du delfinai, pavadinti Jaša ir Jana, kūrė sakinius, kuriuos sudarė iki penkių žodžių. Tiesa, mokslininkai sakinių turinio nesuprato.
V.Riabovas sako, kad įrašyta delfinų kalba turi visas esmines funkcijas, kurios yra ir žmonių kalboje. Tai leidžia daryti prielaidą apie aukštą gyvūnų intelektą ir sąmoningumą.
Delfinai daugiau nei 25 mln. metų turėjo didesnes ir sudėtingesnes smegenis nei žmonių.
Mokslininkai jau žinojo, kad delfinai bendraudami naudoja daugiau nei tūkstantį skirtingų švilpimų, tačiau iki šiol nebuvo aišku, ar jie gali vienas su kitu bendrauti tiesiogiai.