„Saulės aktyvumo pokyčiai turi labai nedidelį poveikį globaliniam atšilimui ar atšalimui – žmonių indėlis į anglies dioksido kiekio augimą mūsų atmosferoje gerokai nustelbia Saulės įtaką temperatūrai“, – Sciencealert.com sakė JAV astronomas Philas Plaitas.
V.Žarkovos modelis rėmėsi prielaida, kad nuo 2030 m. magnetinė energija iš Saulės mažės 60 proc., o dėl to mažės ir temperatūra dviejų ciklų metu – vienas jų vadinsis Ciklas 25 ir piką pasieks 2022 m., o kitas – Ciklas 26 (tęsis 2030 m. – 2040 m.).
„26-ame cikle dvi magnetinės bangos tiksliai slopina viena kitą, pasiekdamos piką tuo pat metu, tačiau skirtinguose Saulės pusrutuliuose. Jų sąveika bus griaunanti, arba jie beveik nutrauks vienas kitą. Mes spėjame kad tai prives prie užsitęsusio Saulės dėmių minimumo“, – aiškino V.Žarkova.
Vis dėlto P.Plaitas teigia, kad magnetinio Saulės aktyvumo sumažėjimas turės minimalų poveikį skleidžiamai šilumai.
„Buvo atliktas tyrimas, kurio metu analizuota, kas nutiks jei Saulės aktyvumas bus silpnas, ir buvo padarytos išvados, kad poveikis bus kuklus – globalinio atšalimo nebus. Tiesą sakant, jau pirmoji tyrimo eilutė skamba taip: kiekvienas šilumos vidurkio sumažėjimas dėl Saulės aktyvumo poveikio bus tik maža dalis projektuojamo antropogeninio atšilimo“, – Slate.com aiškino P.Plaitas.