Mokslininkai sugalvojo būdą smegenyse išjungti alkio pojūtį

XXI amžiaus epidemija vadinamas nutukimas ateityje gali būti išgydytas be didesnių kančių: mokslininkai rado būdą, kaip išjungti smegenų dalį, kuri nusprendžia, ar žmogus yra alkanas. Atradimas būtų naudingas ir žmonėms, sergantiems anoreksija, praneša „The Guardian“.
Įjungus lazerį pelė puola valgyti, nors jau yra persisotinusi
Įjungus lazerį pelė puola valgyti, nors jau yra persisotinusi / Kadras iš „Vimeo“

Šiaurės Karolinos universiteto (Čapel Hilas, JAV) mokslininkų komanda, vadovaujama Joshua Jenningso ir Garret Stuber, išvedė genetiškai pakeistų pelių grupę, kurių smegenyse esantis nedidelis neuronų spiečius (esantis melsvo galinio ruoželio pamatiniame branduolyje, sutrumpintai vadinamame BNST) suveiktų arba „išsijungtų“ reaguodamas į šviesą. Svarbiausia tai, kad šie neuronai siunčia informaciją į lateralinį pogumburį – smegenų dalį, kuri yra atsakinga už apetito pojūtį.

Mokslininkams pašvietus lazeriu į pelių smegenis, kurių neuronai buvo užprogramuoti išsijungti užfiksavus šviesą, gyvūnai nustodavo valgyti net būdami alkani.

Pelės, kurių neuronai buvo užprogramuoti atvirkščiai (t.y. pašvietus įsijungdavo), įjungus lazerį prarasdavo sotumo jausmą ir valgydavo nesustodamos, nesvarbu, kiek būtų prisikimšusios.

Siūlome pasižiūrėti eksperimento ištrauką (ši pelė puola valgyti įjungus lazerį):

VIDEO: Remote-Controlled Munching

Pabrėžiama, kad eksperimentu buvo siekiama išsiaiškinti tik galimybes valdyti už alkį atsakingą smegenų dalį, o kokį poveikį tai turėtų ilguoju laikotarpiu, tebėra nežinoma. Su pelėmis atlikti eksperimentai trukdavo apie 20 minučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų