Naujausias „Juno“ dviejų Jupiterio palydovų vaizdas buvo užfiksuotas sausio 12 d. erdvėlaiviui 39-ąjį kartą praskriejant pro Jupiterį. Tuo metu erdvėlaivis buvo maždaug 61 000 km virš Jupiterio debesų.
Naujoje nuotraukoje, kuria NASA pasidalijo kovo 16 d., atsiveria nuostabus Jupiterio pietinio pusrutulio vaizdas su dviem iš daugelio jo palydovų dešinėje kadro pusėje. Priartintame vaizde, kuriuo agentūra taip pat pasidalijo, palydovai matomi aiškiai: Ijo – kairėje, Europa – dešinėje.
Jupiterio mėnulis Ijo yra vulkaniškiausias Saulės sistemos kūnas. Jo paviršiuje išsidėstę šimtai ugnikalnių, kai kurie iš jų išmeta sieros pliūpsnius į kelių šimtų kilometrų aukštį, rašo „Live Science“.
Europa turi ledinį paviršių, po kuriuo, mokslininkų nuomone, slypi skysto vandens vandenynas. Ankstesnių stebėjimų metu rasta įrodymų, kad iš Europos pietinio poliaračio srities gali veržtis vandens pliūpsniai, o tai rodo, kad palydove yra požeminio vandens.
Tikimasi, kad kosminis zondas „Juno“ artimiausiai prie Europos priskris vėliau šiais metais, rugsėjo mėnesį.
Misija „Juno“ 2023 m. pabaigoje ir 2024 m. pradžioje taip pat priartės prie Ijo, teigiama NASA pranešime. Šiuo metu tikimasi, kad misija baigsis 2025 m. rugsėjį.