Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

NASA sukūrė droną, kurio „nosis“ užuodžia dujų nuotėkį

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) sukūrė droną, kuris geba aptikti dujų nuotėkį, o tiksliau – gamtinių dujų sudedamąją dalį – metaną.
Dronas
Dronas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 3 Metanas Robotika NASA

Metanas – nematoma problema, tačiau – pavojinga. Metanas ne tik (sąveikoje su anglies dioksidu) kuria „šiltnamio efektą“ ir žaloja ekosistemą (išsivysčiusiose pramonės šalyse metanas sudaro apie 15 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos), bet taip pat gali būti itin pavojingas žmogaus sveikatai. Be to, didelės metano dujų sankaupos yra stiprus energijos šaltinis, todėl, susijungęs su oru, net nuo menkos kibirkšties gali užsidegti bei sprogti.

Tačiau nepaisant akivaizdaus pavojaus, žmonės ne visuomet spėja laiku įvertinti situaciją ir pastebėti dujų nuotėkį. Todėl išsiliejusių dujų aptikimui NASA pasitelkė oro robotus.

Išsiliejusių dujų aptikimui NASA pasitelkė oro robotus.

Inovatyvi nepilotuojama transporto priemonė turi unikalią uoslę. Naudodamas NASA „Open Path Laser Spectrometer“ technologiją, dronas geba „užuosti“ metano dujas net jeigu jų nuotekų dydis ir koncentracija ore yra labai menki.

Komandos, dirbančios su metaną aptikti gebančiu dronu, tikslas – pagerinti tradicinius gamtinių dujų vamzdynų tikrinimo metodus, užtikrinant aplinkos ir vietinių gyventojų saugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų