Naudingas pagalbininkas: kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį?

Planšetinis kompiuteris gali būti užrašine, nešiojamu filmų grotuvu ar tiesiog „mažesne“ nešiojamo kompiuterio versija. Nepaisant to, kokiam tikslui jį renkatės, svarbu atsižvelgti ne tik į kainą ar operacinę sistemą.
Planšetinis kompiuteris
Planšetinis kompiuteris / 123RF.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešimas spaudai dalijasi įžvalgomis, kurios padės nuspręsti kaip išsirinkti planšetę darbui, pramogoms ar vaikų edukacijai.

Kada rinktis planšetę?

Planšetinių kompiuterių panaudojimo galimybės yra labai įvairios. Nuo įprasto naujienų ar knygų skaitymo, iki papildomo ekrano prie turimo nešiojamo kompiuterio ar net išmanių namų sistemos valdymo.

Planšečių ekranai varijuoja nuo itin kompaktiškų iki sąlyginai didelės įstrižainės, todėl ja patogu naudotis ir žiūrint filmus ar serialus. Pavyzdžiui, jei virtuvėje ar kitoje namų erdvėje neturite televizoriaus arba nusprendėte pasiimti ją į ilgesnes keliones ar savaitgalio išvykas.

Tobulėjant technologijoms planšetės savo galia neatsilieka nuo nešiojamų kompiuterių, todėl svarstyti planšetės įsigijimą galima ir ieškant kompiuterio mokslams ar studijoms. Didelė dalis gamintojų savo kuriamuose įrenginiuose naudoja tas pačias aplikacijas tekstams, lentelėms ar prezentacijoms rengti. Todėl prijungus papildomą klaviatūrą ir pelę, galite turėti gerokai pigesnę nešiojamojo kompiuterio versiją.

Tai „iOS“ ar „Android“?

Ekosistemos privalumai. Renkantis planšetinį kompiuterį derėtų atsižvelgti ir į tai, kokius kitus išmaniuosius įrenginius naudojate savo darbe ar buityje. Jei didžioji dalis jų yra „Apple“, tuomet patogiausias sprendimas jums turėtų būti „iPad“.

Vienas iš „Apple“ įrenginių privalumų – šio prekės ženklo kuriamų išmanių įrenginių ekosistema. Tad jei naudojatės „iPhone“ išmaniuoju ir „MacBook“ nešiojamu kompiuteriu, pasirinkę „iOS“ operacinę sistemą palaikančią planšetę galėsite geriau pajusti jos teikiamus privalumus.

Pavyzdžiui, pradėję darbus kompiuteryje ar telefone, juos užbaigti savo planšetėje arba atvirkščiai. Tai veikia su vidinėmis „Apple“ aplikacijomis, tokiomis kaip užrašams skirtos „Notes“ ar „Pages“, prezentacijoms „Keynote“ ar lentelėms „Numbers“.

Šių metų rugsėjo gale „Apple“ pristatė iš pagrindų atnaujintus „iPad“ ir „iPad mini“ modelius. Tačiau ir senesni šio gamintojo planšečių modeliai tiks darbui, pramogoms ar mokslams, o jų kaina dėl pasirodžiusio naujo modelio, bus žemesnė.

123rf nuotr./Vaikas su planšetiniu kompiuteriu
123rf nuotr./Vaikas su planšetiniu kompiuteriu

Didelis pasirinkimas. „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiančių planšečių gamintojų yra labai daug. Tad jas rinktis galite priklausomai nuo to, kokį elektroninės technikos prekių ženklą mėgstate.

Dėl gausios prekių ženklų pasiūlos, rasite būtent sau tinkamą – nuo nedidelių planšetinių kompiuterių, skirtų edukaciniams žaidimams vaikams, iki profesionalų darbui pritaikytų įrenginių.

Taip pat „Android“ operacinę sistemą palaikančios planšetės puikiai tiks ekonomiško varianto ieškantiems. Tad jei išmanųjį įrenginį naudosite skaitymui ir naršymui, toks prietaisas gali kainuoti panašiai, kaip vakarienė mieste su draugais.

Žinoma, brangesni modeliai, kuriuos siūlo tokie rinkos lyderiai kaip „Samsung“ gali būti pritaikyti ir darbo poreikiams – nuo kasdienių užduočių iki sofistikuotų programėlių specifiškoms veiklos sritims.

Į ką atsižvelgti?

Renkantis planšetinį kompiuterį reikėtų atsižvelgti ne tik į operacinę sistemą, tačiau ir keletą kitų aspektų, kurie turėtų nulemti jūsų galutinį sprendimą.

Kaina. Įsivertinkite, kam naudosite įrenginį ir tuomet spręskite, kiek lėšų galite jo įsigijimui – ar ieškote itin pigaus įrenginio atliekančio paprastas funkcijas, ar galite investuoti šiek tiek daugiau ir jį pritaikyti ketinate darbui ar mokslams.

Naudojimo paskirtis. Apsvarstykite, kokiu tikslu naudosite įrenginį – tik darbui, tik laisvalaikiui, o galbūt jūsų planšetinis kompiuteris turėtų atlikti abi funkcijas ir dar daugiau. Pavyzdžiui, jei renkatės planšetę savo vaikų edukacijai, galbūt nederėtų iškart rinktis brangiausio varianto rinkoje. Tuo tarpu, jei ketinate juo kurti dizaino šedevrus, vertėtų rinktis gerą grafikos procesorių turintį įrenginį su galimybe pritaikyti išmanųjį rašiklį.

123rf.com nuotr./Planšetinis kompiuteris
123rf.com nuotr./Planšetinis kompiuteris

Mobilieji duomenys. Interneto ryšys planšetėje galimas tiek naudojantis mobiliaisiais duomenimis, tiek „Wi-Fi“ ryšiu. Visgi, šis aspektas priklauso ne tik nuo operatoriaus ar jūsų turimo paslaugų plano. Jeigu norėsite įrenginiu naudotis neprisijungę prie „Wi-Fi“ tinklo, prieš įsigydami patikrinkite jo techninę specifikaciją ir įsitikinkite, kad planšetinis kompiuteris palaiko „LTE“ ryšį. Naujausi „Apple“ planšetiniai kompiuteriai turi šią funkciją, tuo tarpu ne visi „Android“ įrenginiai ją palaiko, tad prieš įsigyjant planšetę būtinai atkreipkite į tai dėmesį.

Priedai. Dauguma planšečių yra suderinami su pagrindiniais darbui skirtais priedais – pavyzdžiui, bevielėmis klaviatūromis, pelėmis, dėklais, stovais. Tačiau ieškantiems lengvo naudojimosi patirties rekomenduojame rinktis brangesnius ir galingesnius įrenginius bei jiems skirtus priedus.

Saugumas. Saugumo specialistai rekomenduoja išlaikyti vieningą įrenginių operacinės sistemos pasirinkimą. Nesvarbu, ką pasirinksite – „iOS“ ar „Android“ – patariama juos derinti su kitais, jau turimais įrenginiais. Tokiu būdu bus lengviau apsaugoti savo duomenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis