„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be Wi-Fi

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. Šįkart sukčiai vilioja aukas siūlydami nemokamą internetą, kuriam nereikia Wi-Fi.
Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be Wi-Fi
Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be Wi-Fi

Nepaisant to, kad techniniu atžvilgiu pasiūlymas yra neįgyvendinamas, jis skamba išties viliojančiai. „eScan“ antivirusinių programų kūrėjai tikina, kad sukčiai pataikė į opią vartotojų vietą.

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be Wi-Fi
Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be Wi-Fi

„Įsivaizduokite, kad galite naršyti internete su savo išmaniuoju telefonu, nesvarbu, kur jūs esate, nenaudojant savo mobiliojo ryšio operatoriaus tiekiamo mobiliojo interneto ir be jokio poreikio prisijungti prie Wi-Fi tinklo. Skamba viliojančiai, ypač jei esate išvykęs ar atostogaujate šalyje, kur mobilusis internetas kainuoja brangiau nei Lietuvoje. Deja, tokio stebuklingo interneto dar nėra“, – komentuoja „eScan“ antivirusines programas platinančios įmonės „Baltimax“ pardavimų vadovas Deividas Pelenis.

Sukčių žinutė, siūlanti išties stebuklingą internetą, plinta per „WhatsApp“ grupes, taip pat vartotojus, kurie „rekomenduoja“ šią paslaugą nieko apie tai nežinodami. Vartotojai sulaukia specialaus kvietimo su įterpta nuoroda, kuri veda į puslapį ta kalba, kuria veikia įrenginys ar interneto naršyklė.

Sukčių puslapyje aukos yra raginamos pasidalinti pasiūlymu su mažiausiai 13 žmonių arba 5 grupėmis, taip sukčių apgaulė yra platinama toliau. Gana įtikinamai atrodo sukčių puslapyje pateikti kitų vartotojų komentarai, teigiantys, kad siūloma paslauga puikiai veikia. Deja, šių vartotojų net nėra „Facebook“ – visa tai yra sukčių gerai apgalvota gudrybė.

„Įdomu tai, kad sukčiai vis dažniau pritaiko savo sukčiavimo atakas skirtingų šalių vartotojams pagal jų gimtąją kalbą. Tai leidžia jiems pasiekti didesnį vartotojų kiekį vienu metu, taip pat tokios sukčiavimo atakos labiau įtikina naivius vartotojus“, – sako D. Pelenis.

„WhatsApp“ naudotojai, pasidalinę sukčių nemokamo interneto pasiūlymu galiausiai atsiduria kenksminguose puslapiuose, kuriuose siūloma prenumeruoti mokamas SMS paslaugas, diegti trečiųjų šalių programėles ar kitaip pildyti sukčių kišenes.

„eScan“ saugumo ekspertai pataria vartotojams būti dėmesingesniems ir atsargiau vertinti pasiūlymus, kurie skamba per gerai, kad būtų tiesa. Gavus sukčių žinutę, būtina ją pažymėti kaip sukčiavimo atvejį. Pastebėjus, kad draugai platina tokias žinutes, geriausia į juos kreiptis asmeniškai ir įspėti dėl apgaulės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs