Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujas tyrimas: koronaviruso dalelės tiesiog kybo ore ten, kur yra daug žmonių

Kad SARS-CoV-2 gali plisti oru per smulkių dalelių koncentracijas – aerozolius, patvirtina naujas tyrimas. Šio tyrimo duomenimis, koronavirusas išlieka ore tose vietose, kur daug žmonių, ir prastai vėdinamose patalpose.
Elektroniniu mikroskopu užfiksuotas koronaviruso vaizdas
Elektroniniu mikroskopu užfiksuotas koronaviruso vaizdas / „Scanpix“/AP nuotr.

Dviejose Uhano ligoninėse tyrėjai rado viruso genetinės medžiagos dalelių, pakibusių ore ligoninės tualetuose, patalpose, kuriomis juda dideli žmonių srautai, ir patalpose, kuriose ligoninės personalas nusiima apsauginę įrangą.

Tiesa, žurnale „Nature Research“ pirmadienį išpublikuotame tyrime nesiekiama nustatyti, ar ore esančios dalelės gali sukelti infekcijas.

Diskusijų vis dar kelia klausimas, ar taip plintantis koronavirusas geba užkrėsti

PSO teigia, kad rizika užsikrėsti kyla tik tam tikromis aplinkybėmis. Išanalizavus 75 000 užsikrėtimų Kinijoje, nebuvo rasta įrodymų, kad virusas iš žmogaus į žmogų plinta oru.

Kita vertus, virusas siaučia visame pasaulyje, juo užsikrėtė beveik 3 mln. žmonių, taigi mokslininkai aiškinasi, kokiu būdu užsikrečiama.

Žmonėms kvėpuojant, kosėjant ar kalbant, išsiskiria dviejų tipų lašeliai. Didesni, nespėję išgaruoti, nukrenta ant žemės ir perneša užkratą per objektus, ant kurių pateko. Mažesni lašeliai – smulkių ore pakibusių dalelių koncentracija, arba aerozoliai, gali išbūti ore kelias valandas.

Uhano universiteto tyrėjai įrengė vadinamąsias aerozolių gaudykles dviejose Uhano ligoninėse, iš kurių, manoma, pradėjo plisti pandemija. Jie aptiko aerozolių pacientų drabužiuose, prekybos centruose ir gyvenamuosiuose namuose. Daug aerozolių rasta tualetuose ir dviejose zonose, pro kurias praeina daug žmonių. Viena iš šių zonų – lauko erdvė netoli ligoninės.

Ypač didelės aerozolių koncentracijos patalpose, kurios medikai nusiima apsauginę įrangą. Tai gali rodyti, kad nusiėmus kaukes, gobtuvus ir pirštines, viruso dalelės patenka į orą.

Tyrimo autoriai akcentuoja, kad svarbu vėdinti patalpas, riboti žmonių srautus ir paisyti sanitarinių reikalavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų