Dar birželį „Apple“ paskelbė planuojanti atsisakyti „Google Maps“ ir pakeisti ją savo žemėlapių tarnyba, sukurta naudojant navigacijos tarnybos „TomTom“ duomenis. Pastaroji kompanija teigia suteikusi tik duomenis ir nėra atsakinga dėl to, kaip tarnyba veikia: „Mes esame įsitikinę savo žemėlapių kokybe, tai patvirtina ir mūsų pasiekimai – pasaulyje per pastaruosius dvejus metus pardavėme 65 mln. navigacijos prietaisų, o „iPhone“ naudotojai „TomTom“ aplikacijas atsisiuntė daugiau nei 1,4 mln. kartų.“
„Apple“ situacijos kol kas nekomentuoja.
Naujoji žemėlapių tarnyba įdiegta naujausioje operacinės sistemos „iOS 6“ versijoje, kurią naudoja telefonai „iPhone“, planšetės „iPad“ ir grotuvai „iPod Touch“. Įsidiegę atnaujinimą vartotojai būna priversti naudoti ir „Apple“ žemėlapių tarnybą, šią sistemos versiją taip pat naudos naujasis telefonas „iPhone 5“.
BBC nuotr./Kai kuriose vietose „Apple“ žemėlapių detalumas gerokai skiriasi nuo „Google Maps“. |
Kol kas aplikacijų parduotuvėje „AppStore“ nėra „Google Maps“ programėlės.
Didžiosios Britanijos vartotojų skundai:
- Iš žemėlapio dingo kai kurie miestai, pvz., Solihulas;
- Kiti, tokie kaip Ukfildas ar Rytų Saseksas, yra neteisingoje vietoje;
- Palydovinės vietovių nuotraukos, ypač Škotijoje, uždengtos debesų;
- Paieškos sistema veikia prastai, pvz., ieškant „Manchester United“ futbolo klubo žmonės nukreipiami į vaikų futbolo klubą „Sale United“;
- Dingusios gatvės, įstaigos (pvz., mokyklos). Vienoje ekrano nuotraukoje baldų muziejus atsidūrė viduryje upės.
Kai kurie technologijų apžvalgininkai dar prieš „iOS 6“ išleidimą buvo įspėję, kad žemėlapių tarnybos kokybė yra prasta, o paieškos funkcijos yra ribotos. Tačiau jie vylėsi, kad prieš galutinį išleidimą programa bus patobulinta.