Mokslininkai taip pat nustatė, kad el. cigarečių garuose yra kenksmingų molekulių, kurios vadinamos laisvaisiais radikalais.
Tyrėjai peles dvi savaites veikė el. cigarečių „Njoy“ garais. Jie pamėgino peles paveikti tokiu pat kiekiu garų, kurį gauna žmogus. Po keleto savaičių kai kurios pelės buvo paveiktos pneumonija, kitos – gripu, o dar kitos paliktos įprastiniame ore.
Mokslininkai nesitikėjo laisvųjų radikalų surasti el. cigarečių garuose, nes jas rūkant nėra jokio degimo, tačiau panašu, kad tam užtenka ir degančio skysčio.
Abiem ligų atvejais pelių organizmui buvo sunkiau su jomis kovoti. Pneumonijos atveju bakterija greičiau dauginosi, gripo atveju pelė prarado daugiau svorio, o kai kurios pelės netgi mirė.
„Mes pamatėme, kad jos buvo labiau ligotos, – sakė vyriausiasis tyrėjas Thomas Sussanas ir pagalbinis mokslininkas Bloombergo sveikatos mokykloje. – Jos turėjo daugiau virusų plaučiuose, didesnį uždegimo lygį ir buvo labiau linkusios mirti.“
Tyrimo rezultatai suponuoja, kad kažkas el. cigarečių garuose slopina pelių imuninę sistemą. Neaišku, kas yra kaltininkas, tačiau vienas kandidatas yra laisvieji radikalai, kuriuos tyrėjai rado garuose. Šios molekulės gali paveikti ląsteles ir DNR, jų gausu tabako dūmuose. Mokslininkai nesitikėjo laisvųjų radikalų surasti el. cigarečių garuose, nes jas rūkant nėra jokio degimo, tačiau panašu, kad tam užtenka ir degančio skysčio.
Tačiau pelių imuninei sistemai gali trukdyti ir visai kas kita. Mokslininkai sako, kad kaltininkas gali būti susijęs su skysčio priedu, kuris vadinamas propilenglikoliu.
Tyrimai išspausdinti žurnale „PLOS One“.