Tokia išvada buvo padaryta atlikus bandymus, kaip „Google“ serveriai atpažįsta ir kuria paveikslus iš žinomų objektų. Gautas rezultatas yra kažkas panašaus Escherio meno kūrinį su Salvadoro Dali tapybos elementais, rašo Iflscience.com.
Gautas rezultatas yra kažkas panašaus Escherio meno kūrinį su Salvadoro Dali tapybos elementais
Kokiu tikslu buvo kuriamas šis robotikos menas?
„Google“ taip nori sužinoti, kaip greitai kompiuteriai geba mokytis. „Google“ dirbtiniai neuronų tinklai yra tarsi kompiuterių smegenys, įkvėpti centrinės gyvūnų nervų sistemos.
Kai inžinieriai duoda tinklui kokį nors paveikslėlį, pirmasis „neuronų“ sluoksnis turi į juos pasižiūrėti. Šis sluoksnis tuomet sąveikauja su kitu, kuris apdoroja paveikslėlį.
Šis procesas yra kartojamas 10 – 30 kartų, o kiekvienas sluoksnis nustato svarbiausius bruožus ir juos izoliuoja, kol galiausiai nustato vaizdą.
Tuomet neuronų tinklai nurodo, kokį objektą identifikavo. Retsykiais spėjimas būna menkai tikslus.
Atlikę bandymus „Google“ inžinieriai nusprendė, kad gali apversti šį procesą. Jie dirbtiniam neuronų tinklui parodė objektą ir davė užklausą sukurti objekto atvaizdą.
Kompiuteris stengiasi jį susieti su specifiniais bruožais. Pavyzdžiui, kai norima gauti šakutės paveikslą, kompiuteris turi išsiaiškinti pagrindinius šakutės skiriamuosius bruožus, kaip kad keturios atšakos ir rankena, o tokie dalykai kaip spalva ar dydis nėra svarbūs. Kartais vaizdai kuriami kompiuteriui siekiant įsitikinti, ar gerai suprasti skirtumai.