Tačiau ką tai reiškia? Termobranduolinės sintezės energija – mokslinės fantastikos filmų energijos šaltinis, kurį mokslininkai Žemėje mėgina surasti dešimtmečius, manoma, gali atsirasti šildant vandenilio atomus iki temperatūros, aukštesnės nei Saulės paviršiuje, kad sukurtų elektronų ir jonų mišinį, dar žinomą kaip plazma.
Kai jonai plazmoje susijungia, jie kartais suformuoja naujus atomus ir išskiria milžiniškus kiekius energijos (Tai – tokia pati reakcija, kuri aprūpina energija žvaigždes). Jeigu tik žmonės žinotų, kaip išlaikyti teigiamą sintezės reakciją, galėtume atsisveikinti su anglies dioksido taršą sukeliančiais energijos šaltiniais.
Jei tai, ką sako „Tri Alpha Energy“, yra tiesa, vadinasi, bendrovei pavyko, sintezės terminais kalbant, išlaikyti superšiltą plazmos kamuolį labai ilgą laiką. Dar daugiau, įmonė tai padarė naudodama labai keistą reaktoriaus dizainą – ilgą cilindrinį vamzdį, kuris sujungia plazmos daleles, kad sukurtų milžinišką šilumos kiekį. Jų išgautas plazmos gniužulas tuomet yra stabilizuojamas su intensyvios energijos dalelių spinduliais.
Toliau „Tri Alpha Energy“ sieks sukurti kur kas didesnį, galingesnį plazmos vamzdį, kuris galėtų pasiekti didesnę temperatūrą ir žymiai ilgesnį reakcijos laiką.
Ir vis dėlto, nors proveržis didelis, mokslininkai džiūgauti neskuba. Per pastaruosius dešimtmečius buvo aibė pažadų išgauti efektyvią termobranduolinės sintezės energiją, tačiau kol kas vyriausybių ir įmonių pažadai liko neištesėti.