„Google“ sukurtus išmaniuosius akinius, naudojančius Android operacinę sistemą ir valdomus balsu arba lietimu, į rinką pateikti planuojama jau kitąmet. Jų savininkas galės naršyti internete, fotografuoti, filmuoti, bendrauti. Reaguodami į žmogaus balsą, išmanieji akiniai padės orientuotis aplinkoje. Nors daugelis mano, kad taip žengiama į naują skaitmeninį amžių, pasigirsta kalbų, kad jei panašūs produktai išpopuliarės, privatumo gali ir nelikti.
„Jei nešioji „Google“ akinius būdamas su draugais ar vakarieniaudamas su šeima, tuomet nekreipi dėmesio į tai, kas vyksta aplink. O tai, kad žmonėms nepastebint juos galima filmuoti ir fotografuoti, kelia daug etinių klausimų“, – tvirtina etiketo ekspertas Thomasas Farley.
„Google“ oficialiai pripažino, kad jų išmanieji akiniai gali kelti pavojų sveikatai. Juos nešiojant kai kuriems žmonėms gali prasidėti galvos skausmai, susilpnėti regėjimas. Vienas Jungtinių Valstijų baras iš anksto pareiškė nepageidaujantis klientų, dėvėsiančių tokius akinius, o vienos valstijos įstatymų leidėjai bando uždrausti juos nešioti vairuojant.
Aštuonių Kongreso narių grupė išsiuntė laišką „Google“ vadovui teiraudamasi apie tai, kaip kompanija planuoja spręsti su privatumu susijusias problemas. Laiške taip pat teigiama, kad kompanijai anksčiau nelabai sekėsi tvarkyti asmeninę informaciją. Vienas paskutiniųjų „Google“ projektų „Street View“ sukėlė itin didelį pasipiktinimą, keliolika valstybių ėmėsi tirti kompanijos veiksmų teisėtumą. Atsakyti Kongreso nariams „Google“ paprašyta iki birželio 14-tos dienos.