Debesys yra dvigubai toliau nuo Žemės, nei mūsų planeta nutolusi nuo Kentauro Alfos. Remiantis mokslininkų išvadomis, vandens debesys supa rudąją nykštukę, kurios dydis prilygsta Jupiteriui.
Kandidatu į vandens debesų savininkus tapo subžvaigždė WISE J0855-0714. Jos paviršiaus temperatūra yra šiek tiek žemesnė nei vandens užšalimo.
Astronomai objektą tyrė, pasitelkę NASA kosminį infraraudonųjų spindulių teleskopą WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer) ir 6,5 metrų dydžio teleskopą Baade – vieną iš dviejų Čilėje esančių Magelano teleskopų.
Tyrimo metu buvo išanalizuotos 151 infraraudonųjų spindulių nuotraukos, gautos su Pietų Amerikoje esančiu teleskopu.
Savo išvadas mokslininkai bandys pagrįsti, detaliai tyrinėdami WISE J0855-0714 spektrus. Šiuo atveju turėtų smarkiai pagelbėti Hablo (Hubble) kosminės observatorijos pamaina – Jameso Webbo teleskopas, kuris paleidimas į kosmosą turėtų įvykti 2018 metais.
Rudosios nykštukės priklauso tarpiniam objektų tipui tarp žvaigždžių ir planetų. Jų matmenys prilygsta Jupiteriui, o vidutinis tankis keliasdešimt kartų didesnis.
Dauguma tokių žvaigždžių yra per šaltos, kad jose vyktų branduolinės reakcijos. Rudosios nykštukės, kaip manoma, susiformuoja protoplanetinio disko pakraščiuose ir į supančią aplinką yra išmetamos motininės žvaigždės traukos.