Devynių minučių trukmės tiesioginėje transliacijoje per „X“ (buvusį „Twitter“), Nolandas Arbaugh naudoja kursorių žaisdamas šachmatais internete.
Po nelaimingo atsitikimo nardant N.Arbaugh buvo paralyžiuotas žemiau pečių, o sausio mėnesį jam buvo implantuotas "Neuralink" lustas.
„Neuralink“ bendrovės tikslas – sujungti žmogaus smegenis su kompiuteriais, kad būtų galima spręsti sudėtingas neurologines problemas. „Operacija buvo labai lengva“, – per pristatymą sakė N.Arbaugh.
J. Arbaugh taip pat sakė, kad smegenų implantą naudojo ir žaisdamas vaizdo žaidimą „Civilization VI“. Pasak jo, „Neuralink“ suteikė jam galimybę vėl tai daryti, o šį žaidimą jis žaidė "aštuonias valandas iš eilės“, rašo BBC.
Vis dėlto J. Arbaugh sakė, kad naujoji technologija dar nėra tobula ir jie „susidūrė su tam tikromis problemomis“.
"Neuralink" technologija veikia taip: į kaukolę įdedamas maždaug vieno svaro monetos dydžio „Neuralink“ prietaisas su mikroskopiniais laidais, kurie gali nuskaityti neuronų aktyvumą ir belaidžiu ryšiu perduoti signalą į priėmimo įrenginį.
Bendrovė taip pat atliko bandymus su gyvūnais. 2023 m. gegužę Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido „Neuralink“ lustą išbandyti su žmonėmis. „Neuralink“ nėra vienintelė bandančių patobulinti ir galiausiai komercializuoti šią technologiją.
Pavyzdžiui, Lozanos federalinė politechnikos mokykla Šveicarijoje sėkmingai suteikė galimybę paralyžiuotam Gertui-Janui Oskamui vaikščioti tik galvojant apie atitinkamus judesius.
Tai pavyko pasiekti į G. Oskamo smegenis ir stuburą įdėjus elektroninius implantus, kurie belaidžiu ryšiu perduoda mintis jo kojoms ir pėdoms, nurodo BBC.