„Nokia 3310“ dizaineris: tik akyliausi pastebi siurprizą, kurį palikome po dangteliu

Dar 2000 m. išleisto telefono „Nokia 3310“ sėkmę lėmė ne tik jo tvirtumas, ilgai laikanti baterija, bet ir išskirtinis dizainas. 21-ojo telefono gimtadienio proga pagrindinis „Nokia 3310“ dizaineris Tapani Jokinen davė išskirtinį interviu „Bitė Lietuva“, apie tai, kokie dizaino sprendimai atvedė šį modelį prie legendinės sėkmės.
Nokia 3310
Nokia 3310 / „Bitė Lietuva“ nuotr.

„Vos išleidę telefoną, tikrai nesitikėjome tokios sėkmės – iš viso pardavėme net 126 mln. šio modelio vienetų. Daugybė žmonių pamilo „Nokia 3310“. Manau, kad jie aiškiai pajuto, kad šį modelį kūrėme su didele meile“, – pranešime žiniasklaidai sako pagrindinis „Nokia 3310“ dizaineris Tapani Jokinen.

Kad išleidusi telefoną „Nokia“ nesitikėjo sulaukti tokios sėkmės, rodo ir pirminis jos tikslas parduoti bent 20 mln. šio modelio vienetų. Galiausiai, rezultatas pranoko visus lūkesčius net šešis kartus.

Pasak Ginto Butėno, „Bitė Lietuva“ technologijų direktoriaus, kadangi daugeliui iš mūsų „Nokia 3310“ buvo pirmasis telefonas, kuriuo rašėme SMS žinutes draugams ar iki išnaktų žaidėme „Gyvatėlę“, nostalgija jam itin didelė. Tai nėra tik įrenginys su tam laikui unikaliomis funkcijomis – kartu tai populiariosios kultūros reiškinys, kuris net ir praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams vis dar plačiai aptarinėjamas, apie jį kuriamos legendos ir juokeliai.

Nusitaikęs į jaunimą

Stebinantis faktas, kad „Nokia 3310“ buvo vienas pirmųjų telefonų, skirtų išskirtinai jaunimui. Dėl šios priežasties kūrėjai daug dėmesio skyrė keičiamiems telefono dangteliams, ekrano užsklandoms, populiarių dainų monofoninėms melodijoms, patogiam susirašinėjimui SMS žinutėmis. Naudojantis legendiniu telefonu buvo galima peržiūrėti ankstesnius susirašinėjimus, ko iki tol nesiūlė nė vienas gamintojas.

Vis tik telefonas labiausiai išpopuliarėjo ir tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Tapani Jokinen eskizas
Tapani Jokinen eskizas

„Jaunesni nenori pirkti vyresniems skirtų automobilių, tačiau vyresni žmonės mielai renkasi jaunimui kurtas transporto priemones – juk nori išlikti šiuolaikiškais. Taip nutiko ir su „Nokia 3310“. Telefonas yra itin patvarus ir lengvas naudoti, todėl greitai pelnė ir vyresnių žmonių palankumą“, – pasakoja „Nokia 3310“ pagrindinis dizaineris Tapani Jokinen. Dizaino kūrimas visuomet yra komandinis sportas, tad prie šio telefono dizaino jis dirbo kartu su kolege Hanna Vuolteenaho.

Dizaino išskirtinumas – šypsena

Nors šiandien daugelis „Nokia 3310“ geriausiai prisimena dėl jos tvirtumo ir ilgai veikiančios baterijos, tačiau T. Jokinen nuomone, didžiausias telefono išskirtinumas – šypsenėlė, nuo kurios jis pradėjo kurti telefoną.

„Sėkmingas produktas turi turėti stiprų charakterį, padedantį išsiskirti iš kitų. „Nokia 3310“ turi tris viršutinius mygtukus, kurie integruoti į rėmelį, primenantį šypseną. Tai suteikia telefonui vizualinį paprastumą bei padeda sukurti draugiško, artimo žmogui ir pozityvaus telefono įspūdį. Žvelgiant į jį, atrodo, kad telefonas tau šypsosi“, – sako „Nokia 3310“ dizaineris Tapani Jokinen.

Tapani Jokinen eskizas
Tapani Jokinen eskizas

Telefonas valdomas tik trimis pagrindiniais mygtukais. Tai sukūrė paprastumo ir lengvumo jausmą, palikdamas daugiau tuščios erdvės korpuse. Be to, toks mygtukų išdėstymas leido vizualiai padidinti ekraną – dėl tarp jų palikto tuščio tarpo ekranas atrodo erdvesnis.

Formą įkvėpė animacinis filmas

Gali būti, kad žvelgdami į „Nokia 3310“ niekuomet nesusimąstėte, ką primena šiek tiek išlenkta įrenginio forma. T.Jokinen atskleidžia, kad įkvėpimo jai sėmėsi iš stambesnio žmogaus kūno proporcijų.

„Mes, žmonės, nesame tobuli, tad sukūriau šiek tiek stambesnio žmogaus kūno siluetą. Jei prisimintume animacinį filmą „Asteriksas ir Obeliksas“, tai telefonas „Nokia 3310“ šiek tiek panašus į Obeliksą. Todėl, kad tai – simpatiškas ir draugiškas personažas, visaip kaip ir šis modelis“, – pasakoja pagrindinis „Nokia 3310“ dizaineris.

T.Jokinen priduria, kad kurdamas telefono dizainą daug dėmesio skyrė kampams. Todėl „Nokia 3310“ laikyti rankoje, nešiotis kišenėje išties patogu.

Telefonas kaip saviraiškos priemonė

Telefonas ir tada buvo reikalingas ne tik dėl savo funkcijų, bet ir kaip stilingas aksesuaras. Būtent todėl „Nokia 3310“ dizaino kūrėjai pirmieji suteikė galimybę žmonėms lengvai keisti dangtelius ir taip atnaujinti savo telefoną, kad jis atspindėtų asmeninį jų stilių.

„Dėl didžiulės paklausos dangtelius sparčiai ėmė gaminti daug įmonių, tad rinkoje buvo didžiulis jų pasirinkimas, kuris tikrai prailgino telefono tarnavimo laiką. „Nokia 3310“ buvo pirmasis patvarus, ilgaamžis, atnaujinamos išvaizdos ir net nesunaikinamas telefonas su keičiama baterija“, – prisimena T.Jokinen.

Paslėptas siurprizas po dangteliu

Pagrindinis „Nokia 3310“ dizaineris atskleidžia, kad per daugiau nei 21 metus tik akyliausi yra pastebėję siurprizą, kurį dizaino komanda paliko po dangteliu. Tai – varlės veidas, kurį galima išvysti nuėmę „Nokia 3310“ nugarėlę.

„Bitė Lietuva“/Siurprizas po dangteliu: varlės veidas
„Bitė Lietuva“/Siurprizas po dangteliu: varlės veidas

„Norėdami parodyti, kad mums rūpi žmonės, nusprendėme pradžiuginti juos asmeniniu sveikinimu nuo dizaino komandos ir dovanojome linksmą siurprizą, kurį pavadinome „Maloni staigmena“, – sako T.Jokinen.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų