„Nokia“ viceprezidentė Šiaurės, Baltijos ir Beniliukso šalims Marika Mentula 15min pasakojo, jog dabar įmonė orientuojasi į telekomunikacijų rinką, o nesenai atlikto prekės ženklo atnaujinimo metu išsikelti ambicingi tikslai.
„Vienintelis pastovus dalykas „Nokia“ buvo transformacija“, – pasakojo M.Mentula.
15min pašnekovė atskleidė, kada galime tikėtis 6G ryšio, kokių perspektyvų turi Baltijos šalys ir kodėl 4G diegia Mėnulyje.
– NASA pasirinko „Nokia“, kad ši sukurtų pirmąjį Mėnulyje mobiliojo ryšio tinklą LTE/4G. Kodėl 4G, o ne 5G?
– Nors 5G diegiamas visame pasaulyje, 4G/LTE išlieka plačiausiai naudojama plačiajuosčio judriojo ryšio technologija pasaulyje. Tai gerai suprantama radijo sąsaja, idealiai tinkanti šiai misijai. LTE/4G turi gerai apibrėžtą evoliucijos kelią iki 5G. Ateities misijose galėtume išbandyti 5G, net 6G galimybes.
– O kam mums reikalingas internetas Mėnulyje?
Kad būtų aiškiau, „Nokia“ niekada nesakė, kad šios būsimos misijos metu į Mėnulį atgabensime internetą. Veikiau „Nokia Bell Labs“ Mėnulio pietiniame ašigalyje diegia laikiną 4G/LTE tinklą, kad užtikrintų korinio ryšio technologijų gyvybingumą svarbiausiems ryšiams būsimose misijose į Mėnulį ir kitas planetas.
Šis tinklas bus naudojamas komandų ir valdymo pajėgumams, telemetrijai ir tiesioginiams vaizdams bei vaizdo įrašams teikti Mėnulio transporto priemonėms.
IM-2 misijos metu šis tinklas bus naudojamas komandų ir valdymo pajėgumams, telemetrijai ir tiesioginiams vaizdams bei vaizdo įrašams teikti Mėnulio transporto priemonėms. Tačiau būsimose misijose tinklo ryšys galėtų būti naudojamas įvairioms reikmėms, įskaitant Mėnulio kolonistų prieigą prie interneto.