„Pernai atnaujinus „WhatsApp“ duomenų privatumo politiką, kilo pasipiktinimo audra, nes vartotojai, norėję ir toliau naudotis programėle, turėjo sutikti, kad tam tikra jų informacija bus dalinamasi su „Facebook“. Tai paskatino spartų naudotojų migravimą pas konkurentus. Būtina patiems nenumoti ranka į informacijos saugumą ir geriau naudotis bendravimo priemonėmis, užtikrinančiomis didžiausią saugumą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
„Signal“
„Signal“ – užtikriną maksimalų saugumą. Jau kurį laiką „Signal“ laikoma viena saugiausių susirašinėjimo programėlių pasaulyje. Būtent į šią programėlę pernai „migravo“ daugybė „WhatsApp“ vartotojų Lietuvoje.
„Naudojant kriptografiją, visi pranešimai siuntėjo telefone užšifruojami, o gavėjo – iššifruojami. Tai reiškia, kad net jei kažkas sugebėtų perimti užšifruotą pranešimą, jo nebūtų įmanoma perskaityti. Pranešimas atrodytų, kaip keistų simbolių kratinys“, – teigia „Bitės Profas“.
Dar daugiau, programėlė leidžia nustatyti, kad susirašinėjimas po kurio laiko savaime išsitrintų ir nė vienas iš dalyvių negalėtų jo pasiekti. Nustatymuose pasirinkite „Privacy“ (liet. privatumas) ir skiltyje „Disapearing messages“ (liet. pradingstančios žinutės) – „default timer for new chats“ (liet. numatytasis laikmatis naujiems pokalbiams). Pažymėkite norimą laikotarpio trukmę ir išsaugokite pasirinkimą.
„Threema“
„Threema“ – siekiantiems anonimiškumo. Programėlės „Threema“ išskirtinumas tas, kad prisijungimui ir bendravimui su kitais žmonėmis nereikia įvesti telefono numerio, el. pašto ir kitų asmeninių duomenų. Vietoj to, kiekvienam vartotojui suteikiamas specialus ID kodas.
„Programėlėje koduojamos žinutės, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kiti failai, tad galite būti ramūs dėl visų duomenų saugumo. Naudinga ir tai, kad visi perskaityti pranešimai iškart ištrinami, o adresatai saugomi ne „Threema“, o telefone, nepaliekant galimybės juos pasisavinti. Tiesa, norėdami pradėti naudotis programėle, turėsite sumokėti vienkartinį 3,65 eurų mokestį“, – sako M.Vrubliauskas.
„Wickr Me“
„Wickr Me“ – itin aukštas privatumo lygis. Saugumu pasižymi ir programėlė „Wickr Me“, priklausanti milžinei „Amazon“. Be to, kad ji automatiškai užšifruoja kiekvieną tekstinį pranešimą, balso žinutę, registruojantis nereikia įvesti telefono numerio ar el. pašto. Taip užtikrinama, kad vartotojo duomenys nėra renkami ir perduodami trečiosioms šalims.
„Galima pasirinkti, kad pranešimai būtų ištrinami automatiškai, priklausomai nuo jų išsiuntimo ar perskaitymo laiko, ir jų niekuomet nebūtų galima atkurti. Svarbu, kad kiekvienam iš jų šifruoti naudojami skirtingi ir atsitiktiniai raktai, ištrinami vos pristačius pranešimą gavėjui. Todėl net ir įsilaužus į programėlę, nė vieno iš jų nebūtų galima perskaityti“, – teigia M.Vrubliauskas.
Galite naudotis „Wickr Me“ ar „Wickr Pro“ programėlės versija. Pirmoji yra visiškai nemokama ir skirta asmeninėms reikmėms. Antrąja – mokama – dažniau naudojasi įmonės, nes vienas iš didžiausių jos privalumų – galimybė bendrauti su didesniu skaičiumi žmonių ir užšifruoti vaizdo skambučius.